آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202444
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:36
تعداد بازدید : 1230

پلیس فتا، باند پولشویی بین المللی را منهدم کرد

عاملان باند پولشویی بین المللی در عملیات ویژه پلیس آگاهی و پلیس فتا دستگیر شدند.

مهر-  سرهنگ محمدمهدی کاکوان، رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه فردی با مراجعه به پلیس فتا اعلام شکایت کرد که مبلغی بدون اطلاع وی از حسابش برداشت شده است، در بررسی تخصصی صورت گرفته مشخص شد وجه برداشت شده ابتدا به حساب متهم واریز و او نسبت به خرید ارز با هویت خود اقدام کرده است. وی ادامه داد: در همین حال چندین پرونده مشابه دیگر نیز در این خصوص مطرح شد و به این ترتیب رسیدگی به شکایت پرونده های مطرح شده در دستور کار ماموران پلیس فتای استان تهران قرار گرفت.
کاکوان با بیان اینکه طی بررسی های پلیسی، آدرس و محل اختفای متهمان شناسایی شد، افزود: در تحقیقات صورت گرفته سرنخی از اینکه پرونده های مذکور با پرونده های متهم اصلی در ارتباط است، به دست آمد. وقتی که اتهام پولشویی اعضای باند محرز شد، پلیس با دریافت دستور و نیابت قضایی متهم ردیف اول را در مخفی گاهش به دام انداخت. 
با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی در اعترافاتش گفت: در کمپ پناهندگان یونان با ایرانی هایی دوست و آشنا شدم و بعد که آنها اقامت گرفته و ساکن یونان شد ند، ابتدا به عنوان مطالبه بدهی شان از ایران درخواست همکاری کرده ولی بعد از مدتی متوجه شدم که آنها اقدام به برداشت وجه از حساب مردم می کنند و بعد از گرفتن این پول ها، پول های دریافت شده را به حساب ما واریز می کنند. من هم درصدی از این پول ها را به عنوان دستمزد برداشته و مابقی را به صورت ارز به یونان می فرستادم.
متهم در ادامه اعترافاتش افزود: یکی از متهمانی که مدتی با من کار می کرد، مبلغی از پول های ما را سرقت کرده و به ترکیه فرار کرد. از آنجایی که برای انجام کارها و فعالیت های مان احتیاج به یک عضو جایگزین داشتیم، شخص دیگری را به تازگی جایگزین وی کرده بودیم که همین اقدام باعث لو رفتن فعالیت های مان شد.
وی با اعلام اینکه متهمان دستگیرشده ایرانی و یونانی در جریان بازجویی ها منکر اتهام پولشویی شده بودند، افزود: با توجه به اسناد و مدارک پلیسی متهمان که چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند، به پولشویی اعتراف کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :