آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199741
تاریخ انتشار : 25 دی 1395 2:8
تعداد بازدید : 569

ترامپ: تا ۹۰ روز آینده گزارش کاملی از هک ایمیل ها ارایه می شود

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده، وعده داد که تا سه ماه آینده گزارش کاملی درباره ماجرای هک ایمیل های حزب دموکرات آمریکا به مردم این کشور ارایه خواهد کرد.

BBC- دونالد ترامپ دیروز (۲۴ دی) در توییت های پیاپی خود به گزارش های اخیری که عنوان می کنند روسیه اطلاعات قابل بهره برداری از او در اختیار دارد واکنش نشان داد و آنها را «جعلی» خواند.
وی نوشت که این گزارش ها ساخته و پرداخته «عاملان فاسد سیاسی، هم دموکرات و هم جمهوری خواه» است در حالی که «روسیه نیز گفته که چنین چیزی صحت ندارد».
رییس جمهور منتخب آمریکا سپس می نویسد که احتمالا نهادهای امنیتی با وجود این که می دانستند هیچ سندی وجود ندارد و نخواهد داشت، این گزارش ها را منتشر کرده اند.
رسانه هایی مانند رویترز و آسوشیتدپرس روز سه شنبه گذشته گزارش هایی را به نقل از مقامات آمریکا منتشر کردند با این مضمون که روسیه اطلاعاتی شخصی و اقتصادی از دونالد ترامپ جمع آوری کرده است که می تواند او را رسوا سازد و از این نظر قابل بهره برداری هستند.
اما روسیه این گزارش ها را تکذیب کرده و آنها را «دروغ» خوانده است. ترامپ نیز همان روز این گزارش ها را «جوسازی سیاسی» علیه خود نامیده
بود.
ترامپ در ادامه توییت های روز جمعه خود با اشاره به ماجرای هک ایمیل های حزب دموکرات آمریکا می نویسد که به مردم آمریکا تا ۹۰ روز آینده گزارش کاملی در اینباره ارایه خواهد کرد.
ارزیابی نهادهای اطلاعاتی آمریکا که در روزهای اخیر منتشر شده است نشان می دهد که روسیه با انجام حملات سایبری به آمریکا در صدد تاثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور به سود دونالد ترامپ بوده است.
ترامپ نخست مساله هک ایمیل ها توسط روسیه را رد می کرد، اما روز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری «احتمال دست داشتن روسیه در این حملات سایبری» را پذیرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :