آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 199609
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 10:22
تعداد بازدید : 782

هر دستگاه 700 هزار تومان می گذارد!

سود رویایی فروش نوت بوک های مرجوعی و پشت ویترینی

نرخ دلار آزاد از اوایل هفته گذشته بین رقم های 3هزار و 930 تا 3 هزار و 970 در نوسان بود و با این اتفاق بازار کالاهای کامپیوتری همچنان بدون خریدار است.

مریم عسگری
در چنین شرایطی برخی افراد از شرایط بازار سوء استفاده کرده و با عرضه محصولات پشت ویترینی یا مرجوعی با قیمت کمتر از سایر فروشندگان، در صدد جلب توجه خریداران هستند.بررسی های بازاری مشخص کرده است که حتی برخی از واردکنندگان کالاهای کامپیوتری، اقدام به تزریق کالاهای مرجوعی با قیمت پایین به بازار کرده و البته از این مسیر سود سرشاری عایدشان می شود. برخی از منابع بازاری سود فروش نوت بوک های تعمیری را حدود 700 هزار تومان برای هر دستگاه اعلام کرده اند.
علی شهروزی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این باره می گوید: موضوع زیرفروشی برخی از فعالان بازار چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد و متاسفانه برخی از فعالان بازار با ارایه کالای قاچاق، مرجوعی، پشت ویترینی یا حتی کارکرده با اسم آکبند درصدد کسب سود بیشتر از بازار هستند. وی افزود: حتی برخی از عرضه کنندگان مطرح نوت بوک به بازار از این شیوه برای افزایش سود از بازار استفاده می کنند.
در این زمینه کارشناسان می گویند: اتحادیه تمام تلاش خود را برای مقابله با این موضوع کرده و امیدواریم نتایج خوبی از این تلاش ببینیم. 
به گفته آنها، البته در شرایط کنونی تمرکز اتحادیه و سایر ارگان ها روی موضوع گارانتی موجب شده است روند کنترل قیمت و مواردی از این قبیل کمتر مورد توجه قرار بگیرد که امیدواریم با اجرای طرح گسترده گارانتی شاهد رفع این مشکلات و کاهش سوء استفاده های این چنینی از بازار کامپیوتری باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :