fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 196743
  تاریخ انتشار : 14 آذر 1395 10:9
  تعداد بازدید : 1230

  سهم IT در سبد هزینه خانوار ایرانی افزایش یافت

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش سهم ICT در سبد هزینه خانوار ایرانی خبر داد.

  فناوران - مرتضی براری بابیان اینکه اتفاقات مثبتی در حوزه ICT کشور روی داده و سبب گسترش استفاده از این فناوری در کشور شده است،گفت: هم اکنون شاهد هستیم که سهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در سبد هزینه خانوار ایرانی افزایش یافته است.
  وی با بیان اینکه که بیش از ۸۰ درصد اقتصاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران مربوط به بخش شبکه و کمتر از ۲۰ درصد مربوط به فناوری اطلاعات و سرویس دهی است، اضافه کرد: این درحالی است که در سایر کشورهای دنیا به طور متوسط این تغییرات به صورت ۵۰ به ۵۰ است و حداقل ۵۰ درصد اقتصاد این بخش را خدمات فناوری اطلاعات به خود اختصاص می دهد.
  معاون امور استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در نشست فعالان حوزه ICT در سنندج سخن می گفت، ادامه داد: کردستان دارای ۱۳ هزار دانش آموز و فارغ التصیل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و هرسال حدود ۲ هزار نفر در این استان در این حوزه فارغ التحصیل می شوند. براین اساس می توان گفت که استان کردستان دارای نخبه های زیادی در حوزه ICT است و این ظرفیت و نیروی انسانی در سایراستان ها کمتر دیده می شود.
  وی با تاکید بر لزوم راه اندازی کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی جوانان نخبه ایرانی، خاطرنشان کرد: در این صورت و با حمایت سرمایه گذاران از کسب و کارهای نوپا، می توان شاهد رونق اقتصادی در این حوزه در استان ها باشیم.
  براری بر لزوم افزایش تولید اپلیکیشن در کشور با کمک نخبگان این حوزه تاکید کرد و گفت: مردم نیازمند ایجاد فضای کسب و کار هستند و باید فرصت شغلی ایجاد کنیم. از این رو اقتصادی که به سمت تولید محتوا برود می تواند ارزش افزوده بالایی به همراه داشته باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :