آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196668
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 11:49
تعداد بازدید : 635

نوسان نرخ ارز برای صادرکنندگان بیمه می شود

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با اعلام در نظر گرفتن دو محصول جدید بیمه ای برای صادرکنندگان طی یک ماهه آینده گفت: دو محصول بیمه ای جدید که شامل پوشش نوسان نرخ ارز و نیز صدور ضمانت نامه های خاص برای پروژه های صادرات محور می شود، اخیرا در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده و پس از تصویب در هیات وزیران به احتمال زیاد طی یک ماهه آینده به منظور اجرا ابلاغ می شود.

ایسنا- آرش شهرآیینی افزود: براساس این مصوبه خدمات جدیدی به صادرکنندگان ارایه می شود که امیدواریم به افزایش میزان صادرات در کشور کمک کند.
شهرآیینی درباره بیمه شدن پوشش نوسان نرخ ارز گفت: در ابتدا نوسان ارزهای جهان همچون دلار و یورو در مقابل ریال تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و در مراحل بعدی ارزهای مربوط به کشورهای نوظهور نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب ریسکی که صادرکنندگان درباره کاهش نرخ ارز با آن مواجه هستند، برطرف شود.وی همچنین درباره صدور ضمانت نامه های خاص برای پروژه های صادرات محور نیز گفت: به منظور افزایش ظرفیت صادرات کشور نیازمند این هستیم که سرمایه گذاری های عظیمی در این بخش صورت گیرد تا ارقام صادراتی چند برابر شوند. این مساله مربوط به حلقه های بعدی صنایع پتروشیمی و صنایع وابسته است که برای افزایش توانمندی شرکت های ایرانی در راستای پوشش محتوای تولیدکنندگان توسط صندوق ضمانت صادرات مدنظر قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :