آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196648
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 10:54
تعداد بازدید : 1131

قبض های سنگین موبایل زائران به دلیل به روزرسانی برنامه ها

تعدادی از مشترکان اپراتور اول از هزینه زیاد تعرفه رومینگ بین الملل اینترنت خود (بدون استفاده) در کشور عراق در ایام اربعین ابراز نارضایتی کردند که در این رابطه همراه اول علت آن را روشن شدن تلفن همراه و درنتیجه به روزرسانی برنامه ها عنوان کرد.

ایرنا- تعدادی از مشترکان اپراتور اول تلفن همراه در تماس با ایرنا اعلام کردند در زمان سفر به عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی هنگامی که تلفن همراه خود را فعال کردند، اینترنت تلفن همراه شان نیز فعال شده، بدون آنکه استفاده ای از آن بکنند.
این افراد افزودند: اکنون که به ایران برگشته و قبض های تلفن همراه خود را مشاهده کرده اند، هزینه های سنگینی به نام فعالیت رومینگ بین الملل اینترنت برای آنها لحاظ شده است، درحالی که همراه اول نباید چنین هزینه ای را از آنان دریافت کند.
همراه اول نیز در این باره توضیح داد: برخی برنامه های موجود روی تلفن همراه با وجود اینترنت و به محض روشن کردن تلفن همراه به روزرسانی می شود که این به روز رسانی ها هزینه هایی را برای مشترک به همراه دارد.
این اپراتور می گوید: زایران اربعین باید در طول سفر هر زمان نیاز به اینترنت داشتند، از اینترنت وای فای موجود در نقاط مختلف طول مسیر استفاده می کردند و تلفن همراه خود را در قسمت داده تلفن همراه خاموش می کردند تا هزینه رومینگ اینترنت برای آنان محاسبه نمی شد.
همراه اول اعلام کرد: کسانی که در طول سفر، داده تلفن همراه خود را خاموش نکرده و از وای فای تدارک دیده شده در مسیرها نیز استفاده نکردند، حتی با وجود استفاده نکردن از اینترنت تلفن همراه خود، به دلیل به روز رسانی خودکار برنامه ها اکنون با این هزینه ها مواجه شده اند.
بنا به گفته این اپراتور، پیش از آغاز مراسم اربعین اطلاع رسانی درباره تعرفه ها صورت گرفت.
پیشتر معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) از کاهش تعرفه تماس با کشور عراق از 92 هزار ریال به 55 هزار ریال در ایام اربعین و برای سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل خبر داد. 
حسین فلاح جوشقانی گفته بود، تعرفه خدمات رومینگ بین الملل در ایام اربعین در سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز کاهش یافته است.
همچنین مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به زایران ایرانی توصیه کرده بود با توجه به تعرفه در نظر گرفته شده برای برقراری ارتباطات، از اپراتوری استفاده کنند که کم ترین نرخ را دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :