آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196647

بدون اطلاع‌رسانی قبلی روی داد

قطعی ناگهانی اینترنت ایرانسل

شبکه دیتای اپراتور دوم ارتباطی در تهران هفته گذشته با قطعی مواجه شد.

فناوران- شبکه دیتای ایرانسل هفته گذشته و بدون اطلاع رسانی قبلی در برخی نقاط تهران قطع شد و کاربران این اپراتور امکان اتصال به اینترنت را از دست دادند.
برخی گوشی های تلفن همراه هنگام اتصال به شبکه دیتای ایرانسل با پیام عدم شناسایی APN مواجه شده و پیغام سیستمی اعلام می کرد که APN را ریست و مجددا تنظیم کنید. اما با تنظیم مجدد APN طبق دستورالعمل تعریف شده در سایت این اپراتور برای فعال سازی اینترنت باز هم پیغام مذکور به شکل سیستمی داده شده و دسترسی به اینترنت امکان پذیر نبود.
ساعاتی پس از این اختلال، اپراتور دوم ارتباطی بیانیه داد و اعلام کرد: این شرکت در راستای به روزرسانی شبکه با هدف هرچه بهتر کردن ارایه خدمات خود به مشترکان، در ساعات گذشته تغییراتی در شبکه دیتای خود ایجاد کرده است. 
ایرانسل در ادامه این بیانیه، درباره دلایل عدم اطلاع رسانی پیش از قطعی اظهارنظری نکرد و ترجیح داد به جای عذرخواهی از مشترکان، تنها اظهار تاسف اعلام کند: متاسفانه در برخی مناطق بعضی مشترکان دقایقی با کندی سرعت اینترنت روبه رو شده اند. ضمن ابراز تاسف از اشکال رخ داده در تجربه اینترنت برخی مشترکان گرامی، به اطلاع می رساند که درحال حاضر وضعیت شبکه ایرانسل در سطح کشور در حالت عادی قرار دارد.
در همین خصوص مدیرعامل شرکت زیرساخت نیز درباره مشکل ایجادشده برای اینترنت اپراتور دوم ارتباطی کشور توضیح داد: مشکل این اپراتور سیستم داخلی است و با هدف به روزرسانی اینترنت برای ارایه بهتر خدمات به مشترکان صورت گرفته و هیچ ارتباطی با اینترنت کل کشور نداشته است.
براساس این گزارش اختلال اینترنت سیم کارت های ایرانسل اکنون رفع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :