آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196645
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 10:49
تعداد بازدید : 736

موافقت شورای نگهبان با الکترونیکی شدن احراز هویت رای دهندگان

سخنگوی شورای نگهبان از موافقت این شورا با فرمت تعرفه های انتخابات ۹۶ و به کارگیری تجهیزات خاص الکترونیکی برای احزار هویت رای دهندگان خبر داد.

مهر- عباسعلی کدخدایی با بیان اصلاحات صورت گرفته در فرمت تعرفه های انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: در جلسه اخیر شورای نگهبان فرمت این تعرفه ها مورد موافقت شورا قرار گرفت و از نظر کارشناسان شورای نگهبان بلامانع تلقی شد.
وی گفت: همیشه گفته ایم که بکارگیری این تعرفه ها باید با رعایت ملاحظات امنیتی صورت گیرد که قابلیت جعل و کپی برداری نداشته باشد.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین از موافقت این شورا با به کارگیری تجهیزات الکترونیکی خاص برای احراز هویت رای دهندگان در راستای الکترونیکی شدن انتخابات خبر داد و گفت: سازوکار فنی این موضوع که از طرف وزارت کشور به عنوان یک گام در الکترونیکی شدن انتخابات ارایه شده بود، از سوی کارشناسان شورا تایید و قرار شد بعد از اخذ تاییدیه های امنیتی اقدام کنند.
کدخدایی گفت: این مساله پیش از این نیز یک بار به صورت آزمایشی و در برخی حوزه ها در انتخابات مجلس هشتم انجام شده بود؛ اما با توجه به کامل نشدن آن، اقدامات دیگری از سوی وزارت کشور صورت گرفت که از سوی شورای نگهبان تایید شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :