آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196637
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 10:34
تعداد بازدید : 589

حواله دلار از 3980 تومان عبور کرد

گرانی در بازار کامپیوتر بیداد می کند

تداوم روند صعودی نرخ دلار آزاد و حواله در هفته ای که گذشت، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

مریم عسگری
بر اساس بررسی های صورت گرفته از بازار کامپیوتر، در هفته ای که گذشت نرخ دلار آزاد از رقم 3850 تومان و نرخ حواله دلار از رقم 3980 تومان گذشت که این به معنی افزایش 80 تومانی نرخ حواله نسبت به اوایل هفته گذشته است. نرخ حواله درهم نیز از رقم 1110 تومان گذشت که این موضوع رشد چشمگیر قیمت را در بازار کالاهای کامپیوتری به همراه داشت.
اگر چه برخی از کارشناسان پیش بینی کرده اند که این رشد قیمت موقتی است، اما گروه دیگری بر این باورند که نرخ حواله ارزی تا پایان سال از رقم 4500 تومان نیز خواهد گذشت. همین پیش بینی ها موجب شده است برخی از خریداران کالاهای کامپیوتری از ترس گران تر شدن کالاها برای خرید به بازار مراجعه کنند که افزایش تقاضا از بازار به رشد بیشتر قیمت ها در بازار منجر شده است.
به گفته کارشناسان، آنچه مسلم است تا زمانی که دلار تک نرخی نشود و قیمتی مشخص و ثابت برای آن در نظر گرفته نشود، وضعیت بازار به همین منوال است. 
به گفته آنها، در شرایطی که برخی از فعالان بازار به بهانه های گوناگونی از جمله کاهش موجودی و گرانی دلار و افزایش هزینه های ترخیص کالا، قیمت ها را بیش از پیش افزایش داده اند، نمی توان انتظار برقراری نظم قیمتی در بازار را داشت و روزهای سختی در انتظار بازار کالاهای کامپیوتری و دیجیتال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :