آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196636
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 10:31
تعداد بازدید : 1278

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

اختلال در «کلش آو کلنز» از اینترنت است

اختلال در دو بازی آنلاین کلش آو کلنز و کلش رویال در حالی همچنان ادامه دارد که دلیل این اختلال همچنان به روشنی مشخص نیست.

فناوران- در هفته گذشته کاربرات متعدد دو بازی کلش آو کلنز و کلش رویال با اختلال گسترده و قطعی در دسترسی مواجه شدند. 
کاربران هنگام ورود به بازی با پیغام Downloding Content مواجه می شوند که پس از لود طولانی امکان ورود به بازی فراهم نمی شود.
این در حالی است که برخی کاربران اعلام کرده اند که با استفاده از فیلترشکن، دسترسی به این بازی بدون مشکل اتفاق می افتد.
درحالی که شرکت سوپر سل (تولیدکننده بازی) تاکنون توضیحی درباره اختلال احتمالی در سرورهای این شرکت اعلام نکرده است، مسوولان کشورمان درباره دلایل اختلال در این بازی با هم اختلاف دارند.
در حالی که خبر فیلتر شدن بازی «کلش آو کلنز» در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شد،  کانال رسمی بنیاد ملی بازی های رایانه ای در تلگرام به نقل از مدیرعامل بنیاد به این خبر واکنش نشان داد.
در متن کوتاه درج شده در این کانال رسمی آمده است: مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در رابطه با فیلتر شدن کلش آو کلنز، این مشکل را اخلال در شبکه اینترنت خواند و از رفع شدن آن در آینده نزدیک خبر داد.
 رد اختلال در اینترنت
در همین حال پس از اعلام اختلال در اینترنت از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شایعه بروز اختلال در شبکه اینترنت کشور را رد کرد و گفت: هیچ گونه مشکل و اختلالی در شبکه اینترنت کشور رخ نداده است. محمدجواد آذری در گفت وگو با ایرنا گفت: وضعیت شبکه اینترنت کشور در حالت عادی است و هیچ گونه اختلالی که باعث از دسترس خارج شدن برخی سایت ها شود، در شبکه اینترنت بروز نکرده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انتشار اخباری درباره از دسترس خارج شدن مرکز داده (دیتاسنتر) برخی شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنتی را بی اساس خواند و گفت: هیچ مرکز داده ای تاکنون از دسترس خارج نشده است و در گفت و گویی که با مسوولان این مراکز انجام شد، آنان نیز ادعای مطرح شده را تکذیب کردند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران موضوع از دسترس خارج شدن یک بازی رایانه ای پرطرفدار را نیز بی ارتباط با وضعیت اینترنت کشور دانست و با تایید تلویحی فیلتر شدن این بازی گفت: اطلاع رسانی در این باره بر عهده دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است و ارتباطی با وضعیت اینترنت ندارد.
اختلال در بازی کلش آو کلنز در حالی روی می دهد که بنیاد ملی بازی های رایانه ای چندی پیش گزارشی درباره محبوبیت گسترده این بازی در کشور منتشر کرد. براساس این گزارش بازیکنان ایرانی تا پایان سال ۹۴ یعنی حدود سه سال پس از عرضه اولیه بازی مجموعا ۱۳۲ میلیارد تومان برای این بازی هزینه کرده اند که بخش اعظم آن از طریق مجاری غیرقانونی و واسطه گری از کشور خارج شده است.
براساس این تحلیل آماری هر بازیکن ایرانی به طور متوسط ۷۵۰۰۰ تومان برای این بازی خرج کرده است و پرداخت ها هم غالبا از طریق درگاه اینترنتی بوده است. استفاده از سیستم های USSD و کسر از قبض سیم کارت در رتبه های بعدی روش های هزینه کرد از سوی بازیکنان ایرانی «کلش» قرار دارند.
همچنین 7 درصد جمعیت کشور یعنی نزدیک به 6 میلیون نفر در سال گذشته براساس این گزارش کلش بازی می کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :