آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196635
تاریخ انتشار : 13 آذر 1395 10:30
تعداد بازدید : 841

گزارش دو معاون وزیر ارتباطات از وضعیت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ICT

سرعت دسترسی در «شما» به ۴ مگابیت می رسد

مدیرعامل شرکت پست گفت: پلات فرم اولیه پروژه یکپارچه سازی آدرس ایرانیان تا پایان دولت یازدهم تکمیل می شود.

فناوران- حسین مهری موضوع یکپارچه سازی آدرس ایرانیان را به عنوان یکی از طرح های اصلی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: این طرح که زیر پروژه های زیادی دارد، به جهت اهمیت از اولویت اعتبار و تخصیص منابع خوبی برخوردار شده است.
مدیرعامل پست با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح، موضوع استعلامات بین دستگاهی، استانداردسازی آدرس و کدپستی بر مبنای نقشه (GNAF) و نیز ژئوکد شدن مکان به معنای اختصاص طول و عرض جغرافیایی در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: اجرای این طرح نیازمند همکاری فرابخشی با سازمان هایی مانند شهرداری، سازمان نقشه برداری، مرکز آمار، سازمان ثبت اسناد و املاک و همچنین سازمان های مرتبط با آب، برق و گاز است؛ به طور کل تمام سازمان هایی که به نوعی با مکان سر و کار دارند، باید در این پروژه همکاری کنند.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه تاکنون ۴۸.۵ میلیون مکان در کشور برای اختصاص کدپستی استاندارد، شناسایی شده است، گفت: به روزرسانی کدپستی اماکن روستایی و شهری تا پایان سال به اتمام می رسد. در همین حال موضوع اختصاص طول و عرض جغرافیایی به مکان در شهرها و روستاها آغاز شده و امیدواریم تا پایان امسال تمامی شهرها و روستاها ژئوکد شوند.
مهری گفت: موضوع استانداردسازی معابر بی نام و بدون پلاک شهرداری را نیز به تفکیک استان ها در دستور کار داریم.
معاون وزیر ارتباطات از کدگذاری روی پارسل های شهری به عنوان یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای اجرای این طرح اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: اجرای این پروژه در ۶ شهر آغاز و یک منطقه در تهران نیز به عنوان فاز آزمایشی اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه تمامی این اقدامات، پلات فرم اولیه پروژه یکپارچه سازی آدرس ایرانیان را تشکیل می دهد، گفت: تا پایان دولت این پروژه تکمیل می شود و ما امیدواریم درنهایت شاهد تبعیت تمامی سازمان ها و مردم از یک آدرس استاندارد واحد باشیم.
 پروژه های اقتصاد مقاومتی ICT عقب نیست
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از تحقق پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش افزایش دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات (شما) تا پایان سال خبر داد.
برات قنبری درگفت وگو با مهر با بیان اینکه مطابق منشور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، افزایش سرعت دسترسی کاربران به سایت های داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است، گفت:  براساس اهدافی که امسال در برنامه داریم، موضوع توسعه شبکه فیبرنوری، گسترش شبکه انتقال داده و نیز افزایش ظرفیت شبکه IP را برنامه ریزی کردیم.وی ادامه داد: از این رو برنامه عملیاتی مطابق با منشور ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حال انجام است و به طور قطع تا پایان سال جاری، این اهداف محقق می شود.
معاون وزیر ارتباطات گفت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته متوسط سرعت دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال به ۴ مگابیت برثانیه می رسد و با وجود این سرعت، امکان استفاده از سایت های داخلی به راحتی ممکن است.
قنبری گفت: مطابق با برنامه ششم توسعه نیز باید دسترسی کاربران ایرانی به سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه فراهم شود که این هدف تا پایان سال ۹۹ محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: درخصوص تحقق پروژه اقتصاد مقاومتی در این بخش، هیچ گونه عقب ماندگی مشاهده نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :