آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196468
تاریخ انتشار : 7 آذر 1395 11:13
تعداد بازدید : 1116

اتصال سوییچ کارت های بانکی ایران و اوکراین

نشست مشترک بانکی ایران و اوکراین با حضور معاون ارزی بانک مرکزی دو کشور، نمایندگان برخی از بانک های عامل ایران و تعدادی از نمایندگان بانک های اوکراینی در بانک مرکزی برگزار شد.

فناوران - کامیاب درخصوص شرایط پسابرجام گفت: در شرایط جدید و پس از رفع تحریم های ثانویه، انجام هرگونه عملیات بانکی اعم از افتتاح حساب و نقل و انتقالات وجوه با ارز یورو و سایر ارزهای رایج غیر از دلار آمریکا بدون هیچگونه محدودیت و نگرانی بین بانک های ایرانی و بانک های کشورهای مختلف امکان پذیر شده است.
وی با بیان گسترش روابط بانکی کارآمد برای بسط روابط تجاری و بازرگانی گفت: با همت و تلاش مسوولین و با جلب اعتماد طرف های خارجی و به تبع آن ایجاد روابط کارگزاری، خلاء روابط بانکی گذشته تا حدود بسیار زیادی جبران شده است و هم اکنون بانک های ایران بیش از 614 رابطه کارگزاری با 230 بانک بین المللی ایجاد کرده اند.کامیاب با بیان حجم مبادلات تجاری بین ایران و اوکراین گفت: طبق آمار سازمان توسعه تجارت طی ده سال گذشته منتهی به سال 2016، میانگین حجم مبادلات تجاری بین دو کشور بیش از 321 میلیون دلار در سال بوده است.
وی با طرح پیشنهاد اتصال سوییچ کارت های بانکی دو کشور گفت: افتتاح حساب بانک های مرکزی دو کشور نزد یکدیگر برای سهولت ارتباطات بانکی می تواند راه گشا باشد و کانال های بانکی برای پرداخت دو کشور را تقویت کند. همچنین استفاده ار ارزهای ملی در قالب توافقنامه ترتیبات بانکی BPA از راه های تسهیل مبادلات تجاری بین ایران و اوکراین است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :