آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 196465
تاریخ انتشار : 7 آذر 1395 11:8
تعداد بازدید : 1145

احتمال دارد؟!

ساحره چمنی- رییس اتحادیه تجهیزات مخابراتی به خریداران آیفون های ۷ توصیه کرده که با توجه به فعالیت شرکت های واردکننده رسمی این برند حتما از کانال های رسمی خرید خود را انجام دهند چرا که در آینده با اجرای طرح رجیستری موبایل این «احتمال» وجود دارد که آیفون های ۷ قاچاق و تمام گوشی های قاچاق برند (نمانام)های دیگر غیرفعال شوند.

اگر به تاریخچه اجرای طرح رجیستری نگاهی بیندازیم، می بینیم که هرازگاهی، مدیری، مسوولی یا اتحادیه ای بیانیه ای در رابطه با اجرای طرح صادر کرده که به گونه ای ناهماهنگی بین نهادهای مسوول را نشان می دهد و این بار که رییس اتحادیه مخابرات نیز از «احتمال» غیرفعال شدن گوشی ها در آینده اطلاع داده است. 
به این ترتیب به نظر می رسد که حتی مقامات هم از اجرای صد در صد طرح و اینکه به فرض اگر طرح رجیستری گوشی های موبایل اجرایی شود، چه اتفاقی برای گوشی های می افتد و آیا گوشی های قاچاق غیرفعال می شوند یا خیر، مطمئن نیستند و با شک و شبهه، از «احتمالات» صحبت می کنند.
بر این اساس اگر مقامات با اطمینان نمی توانند درباره نتایج یک طرح که تکلیف آشفته بازار موبایل را روشن می کند، صحبت کنند، نمی توان از فروشندگان و سایر عوامل سودجویی که در این بازار دستی دارند، انتظاری داشت.
از سوی دیگر مدیران به جای اینکه گاهی با انتشار اخباری که خودشان از آن اطمینان ندارند و با درج نام و چاپ عکس شان سروصدایی در بازار ایجاد کنند، کمی جدی تر به قضیه نگاه کرده و کارشناسانه درباره آن صحبت کنند، تا شاید به این ترتیب بازار نیز زودتر از این سردرگمی نجات پیدا کند.
با همه این تفاسیر دنیای خبر و اجرای طرح هایی که قاطعانه روی اجرای آن تاکید می شود، جای احتمال و اما و اگر نیست و لازم است که مسوولان با قطعیت درباره بازار و مشکلاتش صحبت کنند.
بد نیست مسوولان گاهی خود را جای مخاطبان اظهارات خود گذاشته و ببینند اگر خودشان جای خریدار محصولی بودند که به جای شنیدن کلمه «قطعا» با «احتمال» مواجه  می شدند، چه فکر و اقدامی می کردند؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :