آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190011
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 12:54
تعداد بازدید : 619

وزیر ارتباطات: رجیستری موبایل بعد از رفع اشکال اجرا می شود

طرح رجیستری تلفن‎های همراه و نحوه و شرایط اجرای آن موضوعی بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار موضوع رونمایی از شبکه ملی اطلاعات به آنها پرداخت.

فناوران- محمود واعظی با بیان آخرین وضعیت طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه گفت: طرح رجیستری دو بار در دولت های قبلی مطرح شد و شکست خورد و الان نیز هیچ کس در دولت یا بیرون از دولت موافق قاچاق گوشی نیست و دولت عزم خود را جزم کرده است تا این طرح را با رعایت شرایط به سرانجام برساند.
وی ادامه داد: موضوعات فنی طرح رجیستری در وزارت صنعت، معدن و تجارت به انجام رسیده است و پایلوت طرح رجیستری دو، سه هفته قبل به ما داده شد که آن را به اپراتورهای تلفن همراه تحویل دادیم و آنها نیز  کار خود را شروع کردند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه نباید نقصی در طرح نهایی موجود باشد، گفت: ما باید طوری طرح رجیستری را پیگیری کنیم که افرادی که قبلا گوشی های خود را خریداری کرده اند، متضرر نشوند یا باید مطمئن شویم که طرح رجیستری ارایه شده به گونه ای است که یک وارد کننده با واردات قانونی یک محموله و ثبت آنها 10 محموله قاچاق را به نام همان محموله اول وارد سیستم نکند؛ چراکه این قبیل کارها قبلا انجام شده 
است.
وی در ادامه افزود: باید مطمئن باشیم که این طرح مشکلی برای مردم ایجاد نکند و به محض اینکه شرایط مهیا شود، آن را اجرایی خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :