آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189968
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 1:33
تعداد بازدید : 956

جزییات حمله سایبری گسترده به شبکه ارتباطی کشور

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره حمله سایبری گسترده به شبکه ارتباطی کشور گفت: با وجود اینکه هدف از این حمله مختل کردن شبکه بود، اما این اتفاق نیفتاد.

فناوران-  ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه فاز نخست شبکه ملی اطلاعات با بیان تمهیداتی که در این شبکه برای حملات «دیداس» تعبیه شده است، گفت: حدود دو تا سه هفته پیش یک حمله دیداس به شبکه ارتباطی کشور وارد شد که در نتیجه آن ارتباط بین الملل چند سرویس دهنده مهم و بزرگ مختل شد.
وی با بیان اینکه این حمله با سرعت ۳۰ گیگابیت و با هدف مختل کردن شبکه ارتباطی صورت گرفت، ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته در شبکه ملی ارتباطات، برای سوئیچ های IXP امکان جداسازی ترافیک بین الملل و داخلی فراهم شد و درنتیجه قطع سرویس های بین المللی اختلالی در دریافت سرویس های خارجی ایجاد نکرد.
فیروزآبادی گفت: حملات دیداس به حملاتی گفته می شود که با ارسال حجم ترافیک زیاد به سمت یک سایت یا سرور عملکرد سایت را مختل می کند و سرویس موردنظر نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد. این حملات بیشتر بر سرورهای ورودی به سمت کشور صورت می گیرد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: برداشت های متفاوتی از این طرح در کشور وجود داشت و بارها از من سوال می شد که آیا این شبکه در چارچوب مرزهای ملی است یا خیر.
وی ادامه داد: هم اکنون باید بگوییم شبکه ملی اطلاعات یک شبکه اختصاصی در چارچوب مرزهای جغرافیایی ایران نبوده؛ بلکه کاملا بر پایه تحقق نیازهای مردم طراحی شده و در آن اراده ملی دخیل بوده است.
فیروزآبادی گفت: در تعریف این شبکه براساس الزامات شورای عالی فضای مجازی باید شبکه ای ایجاد می شد که تمامی خدمات و آنچه در فضای مجازی در چارچوب اتصالات صورت می گیرد، برای مردم محقق شود.وی با بیان اینکه یکی از الزامات این شبکه موضوع امنیت است، گفت: خوشبختانه خطراتی که شبکه های سایبری با آن مواجه هستند از جمله حملات دیداس در این شبکه مورد توجه قرار گرفته است و با تمهیدات انجام شده، امکان جداسازی سرویس های داخلی و خارجی محقق شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :