آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189961
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 1:20
تعداد بازدید : 945

همزمان با آغاز برخورد مقطعی با فروش گوشی مطرح شد

بساط دست فروشان مقابل پاساژ علاءالدین جمع شدنی نیست

بار دیگر جمع آوری تلفن های همراه مسروقه و دست دوم از مقابل پاساژ علا ء الدین در خیابان حافظ با حضور ماموران نیروی انتظامی تهران بزرگ آغاز شد.

فناوران- ماموران نیروی انتظامی تهران از ساعات ابتدایی روز یکشنبه عملیاتی را مقابل پاساژ علا ء الدین آغاز کردند.
در این عملیات قرار است با دست فروشان رو به روی این پاساژ که عمدتا به فروش گوشی های مسروقه و دست دوم اقدام می کنند، مقابله شود.
براساس اطلاع رسانی این مرکز ماموران تنها با این افراد برخورد کرده و وارد پاساژ نمی شوند.
البته به گفته فروشندگان پاساژ علاءالدین موضوع جمع آوری دست فروشان که سال هاست بخش بزرگی از پیاده روهای اطراف این مرکز خرید را قرق کرده اند و به این ترتیب رفت و آمد در این محل و بخش ورودی پاساژ علاءالدین را برای مردم دشوار کرده اند، احتمالا زمان زیادی طول نمی کشد و بعد از چند روز دوباره دست فروشان به جایگاه خود باز می گردند.
براساس گزارش فعالان بازار، تاثیر منفی که دست فروشان بر کسب و کار مراکز خرید خیابان جمهوری دارند، بسیار بیشتر از پاساژهایی است که در طول یکی دو سال گذشته برای رقابت در این منطقه راه اندازی شده است.
ظاهرا فعالیت این دست فروشان فقط مختص خارج از مراکز خرید و پیاده روها نیست، بلکه هر بساطی دست کم 5 یا 6 نفر نیرو در اطراف و داخل این مراکز خرید دارد که به محض ورود هر مشتری به داخل پاساژ وی را متقاعد کنند که هر گوشی را با قیمتی بسیار ارزان تر خارج از پاساژ می توانند خریداری کنند.
معمولا بساط این دست فروشان شامل گوشی های چینی، گوشی های تقلبی و گوشی های دزدی است که معمولا با قیمتی چند برابر قیمت واقعی به فروش می رسند و خریداران هم عموما تا مدتی متوجه تقلبی، دزدی بودن و خرابی گوشی ها نمی شوند و زمانی که دچار مشکل می شوند و به فروشنده مراجعه می کنند، اصولا یا اثری از آثار فروشنده نیست یا فروشنده فروش دستگاه مورد نظر را انکار می کند و به دلیل نداشتن فاکتور خرید، خریدار متضرر می شود.
حتی گفته می شود برخی از این دست فروشان هم با فروشگاه ها ارتباط دارند تا جلب مشتری کنند و حتی برخی از این دلالان مسوول پیدا کردن مشتریان تابع افغانستان هستند تا بتوانند به راحتی هم گوشی را با قیمتی بالاتر به این افراد بفروشند و هم ترفندهای دیگری برای کلاهبرداری پیاده کنند.بر این اساس برخی فعالان بازار موبایل با توجه به تجربه مشابه در گذشته به فناوران گفتند: نمی توان خیلی به موضوع جمع آوری بساط دست فروشان و دلالان پاساژ علاءالدین امیدوار بود؛ چرا که یکی از دلایل دیگری که این بساط هرگز از اطراف خیابان جمهوری و حافظ جمع نمی شود، حمایت های نامحسوسی است تا شلوغی و پررونقی اطراف این مرکز خرید را نشان دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :