آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189960
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 1:18
تعداد بازدید : 632

در مراسم افتتاح خط تولید شرکت تکویر الکترونیک اعلام شد:

شروط وزیر صنعت برای فعالیت شرکت های سامسونگ و ال جی

وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز با حضور در مراسم افتتاح خط تولید شرکت تکویر الکترونیک گفت: شرکت ها اگر بتوانند 30 درصد محصولات خود را صادر کنند، آن زمان مردم می فهمند که این کالا و برند از کیفیت بالایی برخوردار است.

 فناوران- محمدرضا نعمت زاده افزود: در دستورالعملی که بنده شخصا برای سامسونگ و ال جی اعلام کرده ام، سرفصل هایی تعیین شده که این دو شرکت ملزم به رعایت آن شدند. اگر این شرکت ها می‎خواهند از برند خارجی خود استفاده کنند، ما مشکلی با این موضوع نداریم؛ اما باید محصولات آن در ایران تولید شود. ما پژو را در داخل می سازیم اما نام آن فرانسوی است یا تویوتا در آمریکا ساخته می شود؛ اما با اسم کمپانی ژاپنی فعالیت می کند.
نعمت زاده ادامه داد: نکته دیگر آنکه طراحی و مهندسی نیز باید در کشور ما انجام شود؛ زیرا هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ نیروی کار استعداد آن را داریم.وی درخصوص اهمیت صادرات گفت: یکی دیگر از شروطی که ما برای این شرکت ها اعلام کرده ایم، صادرات است. زمانی این شرکت ها می توانند ادعا کنند که تولید خوب دارند که بتوانند 30 درصد محصولات خود را صادر کنند. آن زمان مردم می فهمند که این کالا و برند از کیفیت بالایی برخوردار هستند، در این صورت حتی خود وزارتخانه مردم را ترغیب به خرید این کالا می کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه باید با توسعه اقتصادی جزو ۵ یا ۱۰ کشور جهان قرار بگیریم، گفت: ژاپن با حمایت مردم، ممنوعیت ورود کالاهای قاچاق و اعمال مالیات به مصرف داخلی به نفع صادرات توانست رشد اقتصادی خود را طی کند.
نعمت زاده با بیان اینکه من سابقه فعالیت در بخش تولید را داشته و همیشه به من این خرده را می‎گیرند که از تولید حمایت می کنم، اظهار داشت: هیچ کشوری نمی تواند بدون توسعه بخش تولید به بخش اقتصادی دست پیدا کند. این موضوع باید مدنظر عملکرد همه دستگاه ها قرار گرفته و حمایت های لازم از بخش تولید برای توسعه اقتصاد کشور انجام شود.
وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب صنعتی در رتبه اول و دوم اقتصادی قرار داشت، افزود: متاسفانه در مقاطعی درجا زده و نتوانستیم رتبه های اقتصادی خود را حفظ کنیم؛ ولی خوشبختانه هنوز در صنایع دستی مانند فرش مقام اول را داریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید با توسعه اقتصادی جزو 5 یا 10 کشور جهان قرار بگیریم، گفت: ما نیز باید با درنظرگرفتن این موضوعات بستر لازم را برای رشد اقتصادی کشور مهیا کنیم. در مقطعی که پیکان را از ژاپن وارد می کردیم، آنها به ما گفتند این محصول 1000 دلار گران تر از قیمت صادراتی در سطح بازار به فروش می رسد تا بتوانیم هزار سوبسید در اختیار صادرکنندگان قرار دهیم. ما نیز برای صنعتی شدن باید ضمن تقویت صادرات مانع ورود کالاهای قاچاق به کشور شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :