آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189957

پایگاه اطلاعاتی یارانه بگیران ایجاد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پایگاه اطلاعاتی دقیقی برای شناسایی دقیق تر مشمولان دریافت یارانه ایجاد شده و وزارت کار پس از آنکه شناسایی ۸۵ درصدی مشمولان حذف یارانه محقق شد، دست به کار خواهد شد.

ایسنا- علی ربیعی گفت: مجلس شورای اسلامی سال گذشته حذف ۶ میلیون نفر و امسال ۳۰ میلیون نفر را برای وزارت کار تکلیف کرده اما شناسایی این تعداد یارانه بگیر دشوار است و احتیاط فراوانی می طلبد.
وی با رد هرگونه احتیاط در حذف یارانه بگیران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر احتیاطی هم مشاهده می شود، به منظور جلوگیری از ضایع شدن حقوق نیازمندان واقعی است.
ربیعی با بیان اینکه یارانه باید به بخش های اشتغال و بهداشت و درمان وارد شود، افزود: یارانه مستحق اقشار کم درآمد و دهک پایین جامعه است و دولت به حذف افراد غیرنیازمند از لیست یارانه بگیران اعتقاد راسخ دارد. وزیر کار گفت: قبول داریم که کارگران، کارمندان و بازنشستگان زندگی دشواری دارند و باید برای آنها فکری کرد به همین منظور باقیمانده منابع مالی حاصله از حذف یارانه بگیران را به این قشر از جامعه به خصوص کارگاه های کوچک اقتصادی و اشتغالزا اختصاص خواهیم داد.
وی در ادامه به موضوع دریافتی های ناعادلانه و حقوق های نجومی پرداخت و با بیان اینکه مبارزه با فساد یقه آبی ها و یقه سفیدها در اولویت دولت است، گفت: این دریافت ها از آغاز انقلاب و با ایجاد جریان ناعادلانه اقتصادی به گونه ای نامتعارف شکل گرفت و امروز اصلاح آن در دستور کار قرار گرفته است؛ اما مبارزه با فساد در دولت تدبیر و امید همچنان ادامه خواهد داشت. هرچند فساد از بین رفتنی نیست و تا زمانی که بشر وجود دارد، فساد هم پابرجاست.
ربیعی گفت که در آغاز وزارت خود اقدام به کاهش ۳۵ درصدی دریافتی کارمندان این وزارتخانه کرده به نحوی که برخی از اعضای هیات مدیره شستا به طور خودجوش برای کاهش دریافتی خود اقدام کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :