آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189908
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 10:56
تعداد بازدید : 496

ضعف میکروفون مشکل اصلی نرم افزارهای دستیار صوتی

با وجود تلاش های فراوان برای ارتقای توانمندی های کورتانا، گوگل ناو و سیری به عنوان دستیارهای صوتی گوشی ها و سیستم عامل های مایکروسافت، گوگل و اپل، ضعف میکروفون های گوشی ها تحقق این هدف را دشوار کرده است.

فارس - Marwan Boustan، تحلیل گر موسسه  IHS Markit  معتقد است از زمان  عرضه نسخه اولیه برنامه سیری اپل تا به حال میکروفون های مورداستفاده در گوشی ها چندان پیشرفت نکرده اند و همین مساله باعث شده درک دستورات و فرامین صوتی کاربران برای این برنامه ها هنوز دشوار باشد.مشکل اصلی این است که میکروفون های موجود در بازار هنوز نمی توانند به خوبی صداهای مزاحم محیطی را فیلتر کنند و تنها صدای کاربر را منتقل کنند.
همین مساله موجب شده افرادی که با سیری یا گوگل ناو کار می کنند، مجبور شوند گوشی را به دهان خود بسیار نزدیک کنند تا مفهوم موردنظر آنها به درستی منتقل شود. هرچند این مساله اغلب به درستی اتفاق نمی افتد.
چالش اصلی این است که اپل، گوگل و مایکروسافت برای حل این مشکل نمی توانند کار چندانی انجام دهند و به همین علت آنها فشارهای خود بر شرکت های سازنده میکروفون برای ارتقای توان تشخیص صوت را تشدید کرده اند. اما به نظر می رسد حذف صداهای مزاحم محیطی از صدای اصلی کاربر مستلزم تلاش های بیشتر و گذر زمان باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :