آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189903
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 10:48
تعداد بازدید : 711

دبیر شورای عالی فضای مجازی

هنوز ضرب الاجلی به تلگرام نداده ایم

دبیر شورای عالی فضای مجازی با وجود ادعاهای مطرح شده قبلی مسوولان مبنی بر دادن فرصت یک ساله به تلگرام برای انتقال سرورهایش به داخل کشور، این موضوع را رد کرد و گفت: این موضوع در شورا در حال بحث است و سند آن هنوز نهایی نشده است.

فناوران- ابوالحسن فیروزآبادی پیرامون ادعای دادن فرصت 12 ماهه شورای عالی فضای مجازی به پیام رسان تلگرام برای انتقال سرورها به داخل کشور و اینکه آیا این فرصت مصوبه شوراست یا نه، گفت: در شورا در حال بحث است و سند آن هنوز نهایی نشده است. ان شاءالله قبل از انتخابات سرورها را به داخل کشور می آوریم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با سرمایه گذاری در بخش شبکه های اجتماعی بومی گفت: بخش خصوصی باید این هزینه را بپردازد چون به وسیله تبلیغات هزینه آن را در می آورد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی هنوز پای کار نیامده است به دلیل اینکه می ترسد از آن حمایت نکنیم. ما در حال نوشتن سندی هستیم که از آن حمایت می کنیم و بازار آن را تامین خواهیم کرد.
فیروزآبادی درباره اینترنت ملی گفت: تصور بعضی ها این است که ما می رویم یک اینترنت جداگانه راه اندازی می کنیم. شبکه ملی یعنی شبکه ای که بتواند مستقل از خارج، در داخل کار کند و بتوان بر آن اعمال حاکمیت کرد.
وی افزود: ما به دلیل اینکه شبکه ملی نداریم، بر بخشی از شبکه نمی توانیم اعمال حاکمیت کنیم؛ چون شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجوی مان خارجی است. ما نمی توانیم موتور جستجو را ببندیم چون نیاز داریم؛ نمی توانیم شبکه های اجتماعی را ببندیم چون کار خیلی سختی است و حداقل نیاز مردم را برطرف می کند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: شبکه وقتی ملی می شود که سخت افزار، نرم افزار و محتوایی که بر رفع نیازهای اساسی مردم و خدماتی که به مردم داده می شود، ملی شود؛ لذا ما به دنبال آن هستیم.
فیروزآبادی با بیان اینکه در هفته دولت فاز اول اینترنت ملی افتتاح خواهد شد، گفت: این فاز حدود 20 درصد از طرح اصلی است و بخش میکس مهم ترین آن است. در این فاز پنل دولت الکترونیکی اولیه آماده می شود؛ درنتیجه دیتاهای دولت بیرون از کشور نمی رود و در حقیقت یک نوع جداسازی و اختلاف تعرفه بین داخل و خارج می گذاریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :