آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189900
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 10:41
تعداد بازدید : 542

غول خرده فروشی کتاب فروشی دایر می کند

آمازون، غول فروشگاه آنلاین تاکنون راهکارها و رویکردهای جالبی را برای توسعه کسب وکار خود اتخاذ کرده است؛ از ایجاد فروشگاه های کوچک بومی تا به کار گرفتن پهپاد برای رساندن سریع کالاهای سفارشی به کاربرانش. این غول آنلاین سال گذشته نخستین کتاب فروشی فیزیکی اش را در فروشگاه «یونیورسیتی ویلج» (University Village) در سیاتل افتتاح کرد. البته در این مغازه فقط کتاب فروخته نمی شود، بلکه محصولات خود آمازون مثل کیندل، اکو و تلویزیون و تبلت فایر هم به فروش می رود. حال این شرکت تصمیم گرفته است که کتاب فروشی های بیشتری را دایر کند تا از این طریق خشت و ملات فروشگاه های خود را توسعه دهد.

CNet- یکی دو سال است که آمازون قصد دارد که غیر از فضای مجازی، در فضای فیزیکی نیز با کاربران خود مراوده کند. این شرکت کار خود را در کل از فروش کتاب شروع کرد و به تدریج کالاهای مختلف به آن اضافه کرد تا جایی که الان می توان گفت آمازون از شیر مرغ تا جان آدمیزاد هم می فروشد. از همین روست که کتاب برای این شرکت مقدس است و حال می خواهد با دایر کردن کتاب فروشی های فیزیکی، کاربرانش را به خرید در فضای فیزیکی نیز دعوت کند. 
دبورا باس، سخنگوی آمازون به تازگی اعلام کرده است که این غول خرده فروشی مکان هایی را در شیکاگو و پورتلند انتخاب کرده است و در حال دایر کردن کتاب فروشی هایی است تا فروشگاه های فیزیکی خود را در آمریکا به پنج فروشگاه برساند. البته این شرکت قصد دارد مقر حضور فیزیکی خود را به سن دیه گو و نیویورک نیز برساند. 
با وجود اینکه تا پیش از این آمازون تبلیغات گسترده ای درباره فروش آنلاین انجام می داد، اما افتتاح نخستین فروشگاه فیزیکی به این شرکت امکان داده است تا در کنار تبلیغ سایر سرویس های سودآور، به فروش کتاب و کیندل هایش بپردازد. 
جف بزوس، مدیرعامل آمازون در جلسه ملاقات با سهامداران این شرکت در ماه مه (سه ماه پیش) اعلام کرد که در روزهای ابتدایی شروع چنین کسب وکاری، تلاش برای یادگیری بیشتر، بهتر از تلاش برای کسب درآمد بیشتر است.
 بدون شک داشتن فروشگاه های فیزیکی در شهرهای مختلف ایالات متحده موجب حضور فراگیر و همه جانبه شرکت آمازون خواهد شد. سرویس هایی همچون Amazon Fresh و Prime Now در حال حاضر در سطح جهانی ارایه می شوند تا مشتریان در کمترین زمان ممکن به مواد غذایی موردنیاز خود دسترسی داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :