آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189898
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 10:39
تعداد بازدید : 586

چرا همه پرچمداران موبایل آندرویید نوقا نمی گیرند؟

امسال گوگل آندرویید نوقا را زودتر از موعد هر سال معرفی و عرضه کرده؛ ازاین رو شرکت ها در حال برنامه ریزی و عرضه این نسخه از سیستم عامل گوگل روی دستگاه های شان هستند. اما برخی از گوشی ها امکان به روزرسانی به آندرویید نوقا را ندارند که دلیل اصلی این مشکل به کوالکام مربوط می شود.

فناوران- برخلاف اپل که در زمان به روزرسانی سیستم عامل آی اواس همه گوشی های آیفون قابلیت به روزرسانی دارند، در سیستم عامل آندرویید معمولا یک سری از گوشی ها نمی توانند به نسخه جدید آندرویید به روزرسانی شوند و این موضوع معمولا باعث ناامیدی کاربران این گوشی ها می شود.
امسال نیز شرکت ها لیست گوشی هایی را قابلیت به روز رسانی به آندرویید 7 نوقا را دارد، اعلام کرده اند اما مشکل اینجاست که برخی از گوشی های پرچمداری که بیشتر از یک یا دو سال از زمان عرضه آنها نگذشته، امکان به روزرسانی به این نسخه را ندارند و این موضوع برای بسیاری از کاربران خوشایند نیست.
امسال به روز رسانی به آندرویید نوقا ظاهرا برای گوشی های مختلف کمی حساس تر شده تا آنجا که حتی گوشی نکسوس 5 گوگل یا one M8 اچ تی سی که هر دو گوشی فقط دو سال از زمان عرضه آنها می گذرد، امکان آپدیت به نسخه جدید آندرویید را ندارند. گزارش ها حاکی است که کوالکام سبب اصلی عدم به روزرسانی برخی از گوشی ها به سیستم عامل جدید گوگل شناخته شده است.
کوالکام اعلام کرده که درایور گرافیکی جدیدی برای پردازنده های قدیمی خود عرضه نخواهد کرد و به همین دلیل برخی از پرچمداران سال گذشته نمی توانند به روزرسانی رسمی آندرویید 7 نوقا را دریافت کنند. 
M8 یکی از پرچمداران اچ تی سی است که قرار بود به آخرین نسخه از سیستم عامل آندرویید به روز شود، اما این گوشی نیز مشمول دریافت به روزسانی آندرویید نوقا نمی شود.
این موضوع درباره نکسوس 5 نیز صدق می کند؛ چراکه این گوشی نیز امکان به رورسانی به آندرویید نوقا را ندارد.
کوالکام گزارش داده که درایورهای گرافیکی جدید را برای پردازنده های اسنپدراگون 800 و 801 عرضه نخواهد کرد. پردازنده اسنپدراگون ۸۰۱ در گوشی های HTC One M8 و Nexus 5 استفاده شده بود و به همین دلیل آخرین نسخه رسمی آندرویید برای این گوشی ها، آندرویید 6 مارشمالو است.
برخی دیگر از گوشی هایی که به خاطر این اقدام کوالکام از آندرویید نوقا بی بهره خواهند بود شامل گلکسی S5، گلکسی Note3، ال جی G3 و سونی اکسپرا Z3 خواهد بود. تقریبا تمامی این گوشی ها از لحاظ سخت افزاری توانایی اجرای آندرویید نوقا را دارند. البته هنوز مشخص نیست که اگر کوالکام درایورهای موردنظر را عرضه کند، آیا تولیدکنندگان نسخه جدید را برای این گوشی ها عرضه خواهند کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :