آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189897
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395 10:31
تعداد بازدید : 540

افزایش ظرفیت انتقال بین استانی یک شرکت FCP

رییس هیات مدیره شرکت شاتل درباره راه اندازی رسمی فاز اول شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت گفت: در راستای شبکه ملی اطلاعات، شرکت شاتل 13 شبکه تحویل محتوا یا (CDN Content Delivery Network) در شهرهای اصلی کشور یعنی تهران، تبریز، شیراز، اصفهان، کرج، مشهد، رشت، آمل، ساری، کرج، بابل، قم و کرمان نصب و راه اندازی کرده است.

فناوران- حسن شانه ساز زاده در ادامه با بیان یکی از مشکلاتی که مانع راه اندازی سریع شبکه ملی اطلاعات در گذشته شده است، افزود: ازجمله مشکلاتی که در چند سال گذشته در بخش توسعه اینترنت با آن مواجه بوده ایم، عدم دسترسی شهروندان به اینترنت پرسرعت در استان های دورافتاده کشور بود. اپراتورهای تلفن همراه نیز عمدتا ارایه سرویس های خود را متمرکز شهرهای اصلی کشور کرده بودند.
همچنین شرکت های مخابراتی هم با وجود الزامات مصوبه های سازمان تنظیم مقررات، حاضر به ارایه امکانات در شهرهای مختلف کشور به ارایه کنندگان سرویس اینترنت نبودند. به همین دلیل شاتل در ماه های گذشته با 13 مخابرات استانی قرارداد مشارکت امضا کرده است.
وی گفت: هم اکنون شاتل با این قراردادهای مشارکت توانسته در 200 شهر و 300 مرکز مخابراتی جدید سرویس اینترنت خود را در اختیار کاربران بگذارد. درواقع شاتل نقاط حضور خود را در شهرهای کشور در یک سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش داده است. افزون بر این، برای آنکه کاربران با بهترین کیفیت به شبکه ملی اطلاعات متصل باشند، ظرفیت انتقال بین استانی را در مجموع به 100 گیگا بیت بر ثانیه رسانده‎ایم. به گفته وی شاتل امکان Multi- Rating را نیز در شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده است. قابلیتی که کاهش هزینه کاربران را به دنبال دارد و درواقع باعث تشویق استفاده کاربران از این شبکه می شود.
براساس اظهارات شانه ساززاده یکی دیگر از عواملی که باعث می شود شبکه ملی اطلاعات برای کاربران کاربردی و مزیتی به همراه داشته باشد تولید محتوای باکیفیت است. وی گفت: شرکت شاتل ارایه خدمات خود را محدود به خدمات اینترنتی نکرده و با توجه به نیاز کشور به تولید محتوای باکیفیت بر بستر شبکه ملی اطلاعات، سرزمین شاتل را راه اندازی کرده است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :