آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183911
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 11:32
تعداد بازدید : 652

از سوی وزارت صنعت انجام می‌شود

اعطای نشان برتر تعاملات الکترونیکی به ‏سایت بنگاه های تجاری

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه جشنواره وب کسب و کار 15 مردادماه برگزار می‎شود، گفت: در این جشنواره به برترین بنگاه‎هایی که سایت فعال دارند نشان برتر تعاملات الکترونیکی اعطا خواهد شد.

فناوران- فرزاد اسماعیل زاده با بیان اینکه قرار است در پایان این جشنواره نشان برتری به ۳ بنگاه اعطا شود، افزود: نشان برتر تعاملات الکترونیکی تندیسی است که به برترین‎ها در ۳ حوزه صنایع، معادن و تجارت اعطا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این جشنواره به صورت سالیانه برگزار می‎شود، گفت: امیدواریم بتوانیم در جهت توسعه سایت و در نتیجه رونق کسب و کارها نقش مثبتی را ایفا کنیم.
وی گفت: این نشان که در طراحی آن از ترکیب دو مفهوم انتزاعی تعاملات الکترونیکی و فعالیت بنگاه‏های صنعتی، معدنی و تجاری الهام گرفته شده است، پس از ارزیابی شرکت‏کنندگان به تشخیص هیات ارزیاب طی مراسمی به منتخیبن حایز شرایط در هر بخش اهدا خواهد شد.
وی افزود: ارزیابی بنگاه‏هایی که سایت دارند و قرار است ۳ نشان برتر به آنها اعطا شود بر اساس  ۷۰ شاخص محتوایی، به روز رسانی، محتوایی، عملکردی و فناوری است.
اسماعیل زاده گفت: تمام بنگاه‎های  صنعتی، معدنی و تجاری که دارای وب سایت هستند در این جشنواره شرکت خواهند کرد.
به گفته مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، در حقیقت  دسترسی به آماری که بتوانیم بدانیم چه تعداد از بنگاه‎ها به سایت دسترسی دارند از طریق این جشنواره امکان پذیر خواهد شد.
وی تاکید کرد: از مهم‎ترین نتایج برگزاری این جشنواره برنامه‏ریزی و اقدام برای حمایت بنگاه‎ها در بکارگیری از ابزار فناوری اطلاعات نظیر تسهیلات خرید تجهیزات فناوری اطلاعات است.
به گفته اسماعیل زاده، بنگاه‏های صنعتی، معدنی و تجاری متقاضی حضور در جشنواره وب و کسب و کار می‎توانند در شاخه‎های فعالیت تعیین شده به تفکیک مقیاس بنگاه شرکت کنند.
وی تصریح کرد: بدون تردید یکی از عوامل موثر در موفقیت کسب و کارهای امروز، حضور موفق و تاثیرگذار در فضای مجازی است و اولین و مهم‎ترین ابزار حضور و فعالیت هر بنگاه تجاری در فضای الکترونیکی نیز پورتال و سایت یک بنگاه به شمار می‏رود.
به گفته اسماعیل زاده، هدف از برگزاری این جشنواره، معطوف کردن توجه مدیران فناوری اطلاعات در واحدهای صنعتی، معدنی و بازرگانی به وضعیت پورتال و سایت بنگاه تحت مسوولیت آنها، از نظر دارا بودن شرایط و قابلیت‏های لازم برای پیشبرد اهداف کسب و کار بنگاه در فضای مجازی، به ویژه در عرصه تعاملات بین‏المللی و نیز ایجاد انگیزه برای این واحدها است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :