آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183905
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 11:19
تعداد بازدید : 697

دادستان کل کشور خواستار شد

ستاد بحران فضای مجازی باید راه اندازی شود

دادستان کل کشور گفت: همان طور که برای آسیب های دیگر ستاد بحران تشکیل می شود باید برای آسیب های ناشی از فضای مجازی مخصوصا برای جوانان نیز ستاد بحران تشکیل شود.

ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری با بیان اینکه کندی روند اینترنت ملی و سستی برخی مسوولان باعث تشدید آسیب های ناشی از فضای مجازی شده است افزود: حوادث زیادی از جمله حادثه اخیر ورامین و افزایش آمار طلاق و بزه های اجتماعی ناشی از تاثیرپذیری افراد از این فضا شکل می گیرد.
وی با بیان اینکه دشمن برای انحراف جامعه اسلامی و جوانان متعهد کشور برنامه ریزی گسترده و هوشمندانه ای کرده است افزود: مسوولان کشور باید فضای استفاده جوانان و خانواده ها از این فضا را ایمن کرده و مقابل سوءاستفاده مفسدان اخلاقی بایستند.
منتظری با بیان اینکه شبکه های اجتماعی تلفن همراه و برخی نرم افزارهای ارتباطی آن بلای جان خانواده ها شده است افزود: دشمن امروز از طریق فضای مجازی ارزش های دینی فردی و خانوادگی را هدف قرار داده است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سال هاست که این خطر را احساس کرده و مساله شبیخون فرهنگی را عنوان کرده است و امروز شاهد هستیم که فضای مجازی چه بر سر فکر و سعادت جوانان کشور آورده است.
منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی افراد سودجو با اهداف طراحی شده از سوی دشمنان اقدام به ترویج ادیان و مذاهب انحرافی و دروغین می کنند افزود: این افراد با ارزش ها و معارف دینی آحاد جامعه درافتاده و با ترویج این انحرافات به دنبال تخطئه فکری و عقیدتی جامعه اسلامی هستند.
وی انگلیس، آمریکا و اسرائیل را بزرگترین دشمنان ملت ایران خواند و گفت: دشمن همواره با استفاده از راه های جدید و اتاق فکری که برای این امر تشکیل داده به دنبال نفوذ بر ملت ایران و در اختیار گرفتن شئون فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آنان است.
منتظری با بیان اینکه مردم باید آگاهانه راه های نفوذ را شناسایی کنند و دشمن شناسی و بصیرت خود را افزایش دهند افزود: رهبری معظم سال ها پیش این نفوذ مخوف دشمنان را که در قالب های نرم طراحی شده است شناسایی کرده و نسبت به آن هشدارهای لازم را دادند.
وی تصریح کرد: دشمن فهمید که از راه های نظامی نمی تواند به کشور آسیب بزند برای همین به راه های نوین از جمله جنگ نرم روی آورده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :