آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183903
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 11:10
تعداد بازدید : 612

نظام قیمت گذاری خدمات ارتباطی در انتظار تصویب

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تدوین نظام قیمت گذاری خدمات ارتباطی خبر داد و گفت: این مدل قیمت گذاری برای اینترنت، تلفن ثابت و موبایل اجرایی می شود.

مهر- صادق عباسی شاهکوه گفت: بر اساس مدل قیمت گذاری استاندارد در دنیا، تعرفه خدمات تلفن ثابت، اینترنت و موبایل تعیین می شود که ما نیز در کشور نظام تعرفه گذاری را تدوین کرده ایم تا از این پس در چارچوب این مدل، قیمت گذاری های خدمات ارتباطی تعیین شود.
وی گفت: بر اساس این چارچوب تعرفه خدمات تلفن و اینترنت ثابت به صورت آبونمان و تعرفه موبایل و اینترنت موبایل مبتنی بر استفاده و به صورت حجمی محاسبه خواهد شد.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه به زودی طرح نهایی این نظام تعرفه گذاری به تصویب خواهد رسید، خاطرنشان کرد: پس از تصویب نهایی این طرح، مدل تعرفه ای خدمات تلفن ثابت، اینترنت و موبایل مشخص می شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون نیز برای تعیین تعرفه های مخابرات و اینترنت از این چارچوب پیروی می کنیم.
عباسی شاهکوه، اجرای نظام قیمت گذاری خدمات ارتباطی را در راستای ثبات بازار و اعتمادسازی فعالان بخش ارتباطات کشور دانست و گفت: به این ترتیب تعیین تعرفه ها بر اساس استانداردهای مشخص انجام می شود.
وی با بیان برنامه های در دست انجام برای تغییر تعرفه ها در بخش مخابرات و اینترنت گفت: هم اکنون نیز در دنیا نرخ خدمات ثابت بر مبنای آبونمان محاسبه می شود و ADSL به صورت حجمی نیست. از سوی دیگر اینترنت موبایل مبتنی بر استفاده حجمی و گیگابایتی است که در تعرفه های جدید به این نکات توجه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :