آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183812
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1395 11:24
تعداد بازدید : 730

از تتوی جنجالی تا شلاق های خبرساز

بهار ادیبان- شبکه های اجتماعی هفته شلوغی را پشت سر گذاشتند. خبرها از روشن شدن وضعیت مینو خالقی، واکنش نادر قاضی پور به تایید اعتبارنامه های مجلس، تتوی دست ترانه علی دوستی، نشست خبری عوامل فیلم فروشنده و تقدیم جایزه کن در کن به مردم و در ایران به امام زمان، شایعه دستگیری برادر حسن روحانی (حسین فریدون) و انتخاب رییس مجلس از جمله مسایلی بود که کاربران به آنها پرداختند. در ادامه چند موضوع که بیشترین واکنش ها را در پی داشت مرور می کنیم.

 عکسی که از شادی صدر در رسانه های اجتماعی منتشر شد واکنش های مختلف کاربران ایرانی را در پی داشت. این عکس که در صفحه اینستاگرام منتسب به شادی صدر که از فعالان حقوق بشر است منتشر شده و او را در تصویری توهین آمیز به مقدسات نشان می دهد. شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی پس از انتشار این عکس بستر اعتراضات و انتقادات کاربران ایرانی بود.
 پس از اجرای حکم مجازات شلاق برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره در آذربایجان غربی، سیل انتقاد کاربران به شبکه های اجتماعی سرازیر شد. این انتقادات و اعتراضات مسوولان را به پیگیری این امر وادار کرد. نتیجه پیگیری مسوولان و اعتراض کاربران، برکناری مدیرکل کار آذربایجان غربی بود که اواخر هفته گذشته اعلام شد. شرکت پویا زرکان به عنوان پیمانکار معدن طلای آق دره دی ماه سال ۹۳، ۳۵۰ کارگر فصلی این معدن را اخراج کرد. این کارگران در اعتراض به این اقدام در محوطه معدن تحصن کردند که به درگیری با نگهبانان منجر شد. به دنبال این اعتراض دستگاه قضایی با شکایت کارفرمابه اتهام «ایجاد اغتشاش» علیه ۱۷ نفر از کارگران اعلام جرم کرد و حکم شلاق برای ۱۷ کارگر این معدن اواخر اردیبهشت اجرا شد.
 هادی پاکزاد، هنرمندی که پس از گرفتن مجوز انتشار اولین آلبومش به نام «تاریکی»، دی ماه سال جاری آلبومش را رونمایی کرد هفته گذشته خودکشی کرد. این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد و تاسف دوستداران وی و علاقه مندان به هنر را در پی داشت. بسیاری از کاربران توییت هایی که هادی پاکزاد در توییتر کرده بود را بازنشر کردند. هادی پاکزاد متولد ۱۳۶۱ بود. روحش شاد. 
 خبر پخش ربنای شجریان از صدا و سیما بسیاری از کاربران را هفته گذشته هیجان زده کرد. این خبر که به نقل از مدیر شبکه یک سیما منتشر شده بود با توجه به واکنش سریع کاربران به صورت غیر مستقیم از سوی وی تکذیب شد و وی به سرعت اعلام کرد: نگفتم ربنای شجریان حتما پخش می شود گفتم بستگی به نظر معاون جدید سیما دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :