fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 183806
  تاریخ انتشار : 16 خرداد 1395 11:7
  تعداد بازدید : 575

  بازار برای رونق فرصت می خواهد

  با وجود ثبات نرخ دلار آزاد در هفته گذشته، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری همچنان راکد است.

  فناوران- به گفته فعالان بازار کامپیوتر با توجه به اینکه ماه رمضان در پیش است به نظر می رسد که بازار برای نزدیک شدن به رونق فرصت بیشتری نیاز دارد. چرا که تجربه نشان داده که در ماه رمضان معمولا بازار با کاهش میزان مراجعه و خرید از سوی خریداران مواجه می شود.
  علی مختاری، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: از ابتدای سال تا کنون بازار رنگ رونق را به خود ندیده و خریداران در انتظار بروز یک اتفاق بزرگ هستند و به دلیل اینکه بازار توان برآورده کردن این خواسته را ندارد، در رکود در جا می زند.
  یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که ثبات و حتی کاهش تقریبی قیمت ها کمکی به بازگشت رونق به بازار نمی کند، می گوید: خریداران در انتظار یک تغییر قیمت محسوس هستند؛ درحالی که در شرایط فعلی و با توجه به زیانی که کسبه در سال گذشته دیده اند، امکان کاهش چشمگیر قیمت ها وجود ندارد.
  وی می افزاید: به نظر می رسد که در ماه های خرداد و تیر هم شاهد رکود بازار خواهیم بود و اگر قرار باشد اتفاق خاصی در بازار بیفتد، در ماه های میانی تابستان خواهد بود. به گفته وی، معمولا فصل تابستان دوران رونق بازار کامپیوتر است. ولی مهم ترین عاملی که رونق بازار را به جلو می اندازد ورود محصولات جدید است که متاسفانه با توجه به شرایط بازار فعلا چنین امکانی وجود ندارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :