آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183802

پروژه اوج ظرفیت انتقال کشور را ارتقا می دهد

پروژه اوج که با استفاده از تکنولوژی روز و قابلیت توسعه پذیری بالا به منظور برقراری ارتباطات بین الملل در شرکت زیرساخت اجرا می شود، امکان تامین بستری مطمئن جهت انتقال ترافیک کشورهای همسایه و ارتقاء ظرفیت ترانزیت را فراهم می کند.

فناوران- مسعود رضا سلطانی گفت: این پروژه با هدف ترانزیت بین الملل و کاهش هزینه ها در بخش نگهداری شبکه، بکارگیری شبکه اختصاصی و استفاده بهینه از شبکه فیبرنوری بخش خصوصی اجرا می شود.
وی افزود: هم اکنون 22 هزار کیلومتر فیبرنوری با حدود 250 ایستگاه کشوری داریم که برای بکارگیری در این پروژه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
معاونت طرح و توسعه و فناوری های نوین شرکت زیرساخت افزود: پروژه اوج در حال حاضر ترانزیت پهنای باند عراق به ارمنستان (Pilot) را با ظرفیت 200 گیگابیت بر ثانیه در شبکه زیرساخت اجرا کرده و مورد بهره برداری قرار دادیم.
او خاطر نشان کرد: بخش دیگری از این پروژه شامل ترانزیت پهنای باند جنوب به شمال در مسیری به طول 4750 کیلومتر اجرا خواهد شد و همچنین این طرح، ترانزیت در استان های سیستان و بلوچستان – خراسان جنوبی و امکان اتصال به شهرهای تهران، تبریز ، شیراز و مشهد را فراهم خواهد کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :