آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183801
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1395 11:0
تعداد بازدید : 644

برنامه جبرانی همراه اول برای حذف بسته اینترنتی

به دنبال مشکلاتی که به واسطه حذف یک بسته اینترنتی پرطرفدار برای مشترکان ایجاد شد، روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار تاکید کرد: این شرکت جهت جلب رضایت مشترکان یک گیگابایت اینترنت رایگان در اختیار آنها می گذارد.

ایسنا- ماه گذشته اپراتور اول ارتباطی یا همان شرکت همراه اول یکی از بسته های اینترنتی پرطرفدار خود را حذف کرده و طبق اعلام روابط عمومی این شرکت، پیش از حذف بسته 2.5 گیگابایتی آلفا این موضوع از طریق ارسال پیامک، اطلاع رسانی شده بود.
درباره علت حذف این بسته نیز اینگونه عنوان شده بود که پیش از این از سوی این اپراتور بسته های اینترنت آلفا ارایه می شد تا اگر مشترکی در نقطه ای زندگی می کند که در آن منطقه پوشش 3G  وجود ندارد، نسبت به او اجحاف نشود، اما اکنون با توجه به این که پوشش 3G  همراه اول در بیشتر نقاط کشور وجود داشته و در اکثر شهرهای بزرگ این پوشش تقریبا کامل است اپراتور تصمیم گرفته بسته آلفای 2.5 گیگ خود را حذف و آن را به آلفا + که دارای سرعت بیشتری است تبدیل کند.
البته همچنان سایر بسته های پرطرفدار آلفا باقی مانده و ارایه می شوند، اما درباره بسته 2.5 گیگابایتی آلفا این بسته از لیست بسته های اینترنت اپراتور حذف شده و به گفته اپراتور، موضوع در دو نوبت از طریق پیامک به کاربران بسته های اینترنتی اپراتور اول اعلام شده است، با این وجود همچنان برخی کاربران به دلایل مختلف این پیام را دریافت نکرده و بدون اطلاع آنها بسته 2.5 گیگابایتی آلفای آنها با بسته 1+1 گیگابایت آلفاپلاس جایگزین شده است.
اگرچه این دو بسته از نظر قیمت یکسان هستند اما حجم بسته آلفاپلاس به مراتب کمتر از بسته آلفا بوده و همین موضوع موجبات اعتراض برخی مشترکان این بسته را فراهم آورده است چراکه همزمان با استفاده حجم قابل توجهی از بسته آلفا مشترک پیامی بدین مضمون دریافت می کرد: شما 85 درصد حجم بسته اینترنت آلفا 30 روزه 2.5 گیگابایت را مصرف نموده اید ...پس از پایان این بسته، بسته اینترنت آلفا 30 روزه 2.5 گیگابایت برای شما به صورت خودکار تمدید خواهد شد.
اما در عمل پس از فعال سازی بسته مذکور اپراتور با ارسال پیام دیگری به مشترک اعلام می کرد:  بسته اینترنت آلفا 30 روزه 2.5 گیگابایت شما به پایان رسیده و با توجه به ارتقای شبکه همراه اول، به صوت خودکار با بسته پرسرعت ماهانه 1گیگا بایت+1گیگابایت شبانه با قیمت یکسان جایگزین شد. برای اطلاع از وضعیت بسته *100*0#را شماره گیری کنید.
بدین ترتیب در نهایت در روز 13 اردیبهشت ماه و همزمان با حذف این بسته برخی مشترکان به دلایل مختلف با چنین اتفاقی مواجه شده و به جای آنکه بسته 2.5 گیگابایتی آلفا برای آنها فعال شود، بسته آلفاپلاس شامل یک گیگابایت اینترنت روزانه و یک گیگابایت اینترنت شبانه برای آنها فعال شد.
به دنبال اعتراض افرادی که چنین مشکلی برای آنها ایجاد شده بود، اپراتور اینگونه اعلام کرد که این افراد می توانند از طریق تماس با 9990 مشکل خود را پیگیری کنند، چرا که اپراتور در این زمینه راهکاری در نظر گرفته تا مشکلات مشترکان برطرف شود.
با این وجود روابط عمومی همراه اول تاکید دارد بر اساس آخرین تصمیمات اخذ شده در این زمینه، قرار بر آن است که هفته آینده اپراتور اول برای تمامی مشترکانی که در تاریخ مذکور بسته آنها تمدید شده یک گیگابایت اینترنت رایگان ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :