آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 183800

با حمایت روزنامه فناوران اطلاعات

کتاب «برنامه ريزي استراتژيك در مطبوعات ايران» منتشر شد

کتاب «برنامه ریزی استراتژیک در مطبوعات ایران» براساس تجربه عملیاتی برنامه ریزی استراتژیک در روزنامه فناوران اطلاعات تدوین شده، به عنوان کتابی کاربردی در حوزه مطبوعات روانه بازار نشر شد.

شایستگی و موفقیت مدیران رسانه ای افزون بر تجربه خبرنگاری یا روزنامه نگاری در نکته ای بسیار با اهمیت نهفته است و آن، داشتن دانش مدیریت و رهبری سازمان یا بنگاه رسانه اي است. مهم ترین چالش تردید برانگیز در توان مدیریت مدیران سازمان های رسانه ای و به طور ویژه تر سازمان مطبوعاتی در ایران، تفکیک نکردن یا نبود درک درست از تفاوت روزنامه نگاری و روزنامه داری است. 
نبود نگاه برنامه ای و ضعف سازمان های مطبوعاتی در تدوین و طراحی نظام های برنامه ای، بسياري از مطبوعات كشور را به تعطیلی کشانده یا با خطر توقف فعاليت روبه رو كرده است. در این میان برنامه ریزی استراتژیک به دلیل توجهی که به بررسی عوامل محیطی دارد در شرایط ناپایدار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از مهم ترین انواع برنامه ریزی ها است.
خوانندگان به ویژه مدیران سازمان های مطبوعاتی می توانند با خواندن این کتاب در شش فصل، با فرایند برنامه ریزی استراتژیک برای یک روزنامه یا هر نوع نشریه با روشي ساده آشنا شوند.  در فصل چهارم کتاب چگونگی آغاز طراحی و تدوین برنامه استراتژیک روزنامه فناوران اطلاعات به صورت یک داستان روایت می شود. این فصل سیمایی روشن از تجربه مدیران روزنامه و چگونگی کنش آن ها با گروه مشاور برنامه ریزی که قصد تدوین برنامه ریزی استراتژیک روزنامه فناوران اطلاعات را دارند، به سبک داستان به تصویر می کشد.  فصل ششم و پیوست ها نیز یکی از کاربردی ترین فصل های کتاب است. خوانندگان در فصل ششم با گزارش هاي تحليلي، استراتژي ها و برنامه هاي عملياتي واحدهاي وظيفه اي یک روزنامه آشنا می شوند. هم چنین در این فصل جداول آماری و اطلاعاتی که هر روزنامه یا نشریه ای برای سازماندهی، برنامه ریزی و مدیریت به آن ها نیازمند است، توضیح داده می شود.  نویسنده این کتاب علیرضا حسین آبادی از دانش آموختگان مدیریت و دارای سال ها تجربه روزنامه نگاری و ناشر آن انتشارات دیباگران تهران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :