آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15693

از سوی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

پروژه نسل چهارم ارتباطات سیار کلید خورد

با تصویب شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه مطالعه و بررسی نسل چهارم ارتباطات سیار، تحلیل بازار و نحوه ارایه خدمات آنها در کشور کلید خورد.

فناوران - حسین صمیمی، مدیر حوزه ریاست و عضو شورای پژوهشی پژوهشگاه ICT با بیان این مطلب گفت: این پروژه با توجه به اعلام نیاز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در شورای پژوهشی پژوهشگاه مطرح و با حضور معاون محترم بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد.
بنابراین گزارش صمیمی هدف از انجام این پروژه را تهیه ضوابط مورد نیاز برای ارایه خدمات نسل چهارم ارتباطات سیار در کشور و تدوین پیش نویس پروانه مورد نیاز جهت ارایه این خدمات دانست.
مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه ICT افزود: تهیه این پروانه مستلزم انجام مطالعات اقتصادی، فنی و حقوقی است که این امر مهم توسط پژوهشگران و متخصصان پژوهشکده فناوری ارتباطات و با همکاری کارشناسان خبره رگولاتوری اجرا خواهد شد.
عضو شورای پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد، تهیه دستورالعمل‌های نظارتی بر عملکرد ارایه‌کنندگان خدمات سیار نسل جدید و نیز جزء خروجی‌های اصلی این پروژه است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :