آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15692
تاریخ انتشار : 26 مهر 1391 9:52
تعداد بازدید : 4077

با تصویب شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

نرخ پایه خدمات فنی تخصصی انفورماتیک سال 91 منتشر شد

تعرفه نرخ پایه خدمات فنی تخصصی انفورماتیک برای سال 1391 که توسط کمیسیون ساماندهی و نظم بخشی سازمان نصر کشور تهیه شده بود با تصویب شورای مرکزی سازمان منتشر شد.

فناوران- براساس این نرخ، مبنای اولیه تمام محاسبات حقوق پایه اعلام شده از سوی وزارت کار و امور اجتماعی در همان سال است.
براساس این محاسبه حداقل هزینه هر پرسنل با محاسبه حقوق، خواروبار و مسکن، عائله‌مندی، بن‌کارگری، بیمه، عیدی و پاداش و سنوات خدمت، 660 هزار و 806 تومان در ماه براساس 44 ساعت کار خالص د رهفته محاسبه شده است.
نکته دیگر این که بزرگی شهر و رونق فعالیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر پارامتر تعین‌کننده‌ای برای تفاوت هزینه‌ها در شهرهای مختلف کشور است. براین اساس ضریب جغرافیایی تهران بزرگ یک و نیم، کلان شهرهایی مانند تبریز و مشهد یک، سایر شهرهای مرکز استان 75 صدم و مراکز شهرستان‌ها نیم درنظر گرفته شده و تمامی  نرخ‌های اعلامی براساس ضریب کلان شهرها اعلام شده است.
در ادامه این گزارش تعرفه خدمات نرم‌افزاری، خدنات مشاوره‌ای، خدمات فنی (سخت‌افزار) و تعاریف و شرایط تعمیرات، تعرفه اینترنت و کافی‌نت و خدمات نرم‌افزاری روی سیستم، تعرفه خدمات نرم‌افزاری بر روی سیستم (کامپیوتر شخصی)، تعرفه نصب سخت‌افزار و درایورهای مربوطه، تعرفه تعمیرات و سرویس دستگاه‌های جانبی کامپیوتر، تعرفه تعمیرات و سرویس چاپگر، تعرفه تعویض قطعات و تعمیرات سخت‌افزار نوت‌بوک و نصب نرم‌افزارهای نوت‌بوک  مشخص شده است.
همچنین تعرفه خدمات فنی (شبکه) و اصطلاحات به کار رفته در این خدمات، تعرفه سرویس‌ها و خدمات کارشناسی شبکه، تعرفه بستر زیر ساخت شبکه، تعرفه خدمات راک، تعرفه برق‌کشی برای تجهیزات شبکه، تعرفه تست‌ و عیب یابی برق و شبکه، تعرفه کابل کشی مجدد، تعرفه
خدما ت مخابراتی، تعرفه نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی تجهیزات Wireless و خدمات و سرویس‌های آن، تعرفه نصب و راه‌اندازی تجهیزات پشتیبان‌گیری و تعرفه نصب و راه‌اندازی تجهیزات و پردازش و باز‌یابی داده‌ها-سرورها آمده است.
برای مثال در این گزارش تعرفه استفاده از اینترنت در کافی‌نت‌ها ساعتی هزار و 180 تومان تعریف شده است. نصب ویندوز 17 هزار و 700 تومان هزینه دارد و کپی CD و DVD 590 تومان قیمت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :