آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 15635

محتویات بسته ارزی مجلس تشریح شد

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 مجلس با بیان اینکه گزارش این کمیسیون در مورد راهکارهای ساماندهی بازار ارز به رییس مجلس ارایه شده است، گفت: طبق این گزارش، علاوه بر لزوم تک نرخی شدن قیمت ارز، خرید و فروش مبادلاتی ارز خارج از سیستم های رسمی اعم از صرافی ها باید ممنوع شود.

ایسنا- جعفر قادری گفت: رییس مجلس از کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 به عنوان یک کار مشورتی درخواست گزارشی در مورد راهکارهای ساماندهی بازار ارز را داشت که روز یکشنبه جمع‌بندی آن به لاریجانی ارایه شد.
 وی در توضیح موارد مهم این گزارش گفت: از نکات اصلی آن، لزوم تک نرخی شدن ارز است منتهی این قیمت باید در سطحی تعیین شود که قابل دفاع و پاسخگویی جامعه باشد.
 نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: از دیگر موارد این گزارش آن است که باید در کوتاه مدت گروه‌های مواد اولیه و همچنین مواد غذایی مشمول یارانه قرار گیرند و در نهایت خرید و فروش مبادلات ارزی خارج از سیستم‌های رسمی همچون صرافی‌ها باید ممنوع شود.
 قادری ادامه داد: اگر لازم باشد این گزارش در صحن علنی مجلس نیز مطرح خواهد شد منتهی به نظر می‌رسد که قرار است این گزارش را آقای لاریجانی در سطح جلسه سران قوا ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :