fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 15619
  تاریخ انتشار : 25 مهر 1391 10:17
  تعداد بازدید : 525

  یک مسوول وزارت بهداشت مدعی شد:

  بیماری زا بودن پارازیت غیرمنطقی است

  رییس اداره پرتوهای وزارت بهداشت از بررسی اثرات پارازیت های ماهواره ای خبر داد و گفت: براساس بررسی های صورت گرفته تشعشعات و سیگنال های ماهواره ای جدای از سایر پرتوها نیست و منطقی نیست که بخواهیم پارازیت را عاملی برای بروز برخی بیماری ها عنوان کنیم.

  خبرگزاری مهر- علی گورانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی اداره پرتوهای مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت در زمینه تشعشعات و پرتوهای محیطی که روزانه بر انسان ساطع می‌شود، گفت: این سازمان بنا بر رسالتی که دارد در زمینه پرتوهای محیطی کاملا پاسخگوی افراد جامعه است.
  وی با بیان اینکه به دلیل ورود ابزار تکنولوژیک و فناورانه به ابعاد مختلف زندگی بشر، روزانه انرژی‌های بسیاری از محیط و این ابزار به انسان ساطع می‌شود، گفت: به صورت کلی پرتوهایی که بر انسان تابیده می‌شود خطرناک است و باید راهکارهای پیشگیری و مقابله با این پرتوها در صورت امکان به کار گرفته شود و تا جایی که ممکن است از این تشعشعات دوری کرد.
  گورانی در مورد ارسال پارازیت‌های ماهواره‌ای و شائبه‌هایی که در زمینه تشعشعات آن وجود دارد، تصریح کرد: این پرتوها جدای از سایر پرتوها نیست و مقداری انرژی که از آن تابیده می‌شود تفاوتی با دیگر سیگنال‌های الکترومغناطیسی ندارد.
  رییس اداره پرتوهای مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت با تاکید بر بررسی‌هایی که روی پارازیت‌های ماهواره‌ای صورت گرفته است، گفت: این امواج در شعاع گیرنده و فرستنده‌های تلویزیونی ارسال می‌شود و مربوط به افراد نیست.وی با بیان اینکه انسان امروزی با امواج همزیستی مسالمت آمیز را به کار گرفته است، گفت: مراقبت در این زمینه همیشه توصیه می‌شود با این حال منطقی نیست که بگوییم بیماری‌ها تنها ناشی از پارازیت‌های ماهواره‌ای است.
  گورانی با اشاره به اظهاراتی که از بروز برخی بیماری‌ها مانند ناباروری و یا سقط جنین به دلیل پارازیت‌های ماهواره‌ای حکایت دارد تصریح کرد: بیماری صدها عامل می‌تواند داشته باشد و تاکنون ثابت نشده است که به طور خاص این سیگنال‌ها باعث به وجود آمدن یک بیماری شده باشد.
  وی گفت: اینکه در زمینه پارازیت ماهواره‌ای موضوع تا این حد پررنگ شده است ابعاد دیگری دارد و مربوط به مسایل بهداشتی نمی‌شود. چرا که سیگنال‌ها و پارازیت ماهواره‌ای در همه جای دنیا وجود دارند و مختص ایران نبوده و تنها مربوط به کانال‌های ماهواره‌ای نیست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :