آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12277
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 10:50
تعداد بازدید : 406

معاون رگولاتوری خبر داد:

صدور پروانه تجهیزات رادیویی شناور ها همزمان با صادر شدن مجوز تردد

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از صدور پروانه تجهیزات رادیویی شناور ها همزمان با صدور مجوز تردد خبر داد و گفت: ایران یکی از کشورهای پیشرو در بحث ثبت فرکانس های بین المللی است.

خبرگزاری فارس– حسن رضوانی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این سازمان و سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: سازمان تنظیم مقررات وظیفه نظارت بر شبکه‌های رادیویی را برعهده دارد.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی نیز تامین ایمنی دریانوردی را بر عهده دارد، بیان کرد: این تفاهم‌نامه در راستای کاهش موازی‌کاری‌ها، اصلاح فرآیندها‌ بین دو سازمان و سرعت در ارایه خدمات به سرویس‌گیرندگان منعقد می‌شود.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این تفاهم‌نامه مشکلات قبلی در مورد تردد شناورهای بدون مجوز را که فرکانس‌های غیرمجاز داشتند، از بین می‌برد.
رضوانی با بیان اینکه وظیفه سازمان تنظیم مقررات، مدیریت فرکانس‌ها و جلوگیری از شبکه‌های رادیویی غیرمجاز است، افزود: با توسعه همکاری‌های دو سازمان، بخش ایمنی دریانوردی نیز توسعه روزافزون خواهد یافت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه 500 هزار شبکه رادیویی در کشور فعال است، عنوان کرد: هشت هزار پرونده رادیویی صادر شده است.
رضوانی گفت: میزان فرکانس‌های غیرمجاز در سال جاری نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به ساماندهی بانک‌های اطلاعاتی، افزود: در قالب این تفاهم‌نامه همزمان با صدور مجوز تردد یک شناور، مجوز پروانه رادیویی آن شناور نیز صادر می‌شود.
رضوانی با اشاره به ثبت بین‌المللی فرکانس‌ها، بیان کرد: ایران یکی از کشورهای پیشرو در بحث ثبت فرکانس‌های بین‌المللی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :