آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12276
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 10:47
تعداد بازدید : 420

رییس موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

استخراج 35 پروژه تحقیقاتی مرتبط با پست در برنامه پنجم

با مطالعات صورت گرفته و بررسی های انجام شده، 35 پروژه پژوهشی در خصوص فعالیت های شرکت پست در خصوص اجرایی شدن برنامه پنجم توسعه احصا شده است.

روابط عمومی موسسه تحقیقات ICT- براری در نشست مشترک موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکت پست با بیان این مطلب گفت: کمک به سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات در راستای تحقق برنامه پنجم از جمله وظایف موسسه تحقیقات به عنوان قطب پژوهشی و فناوری وزارت محسوب می‌شود.
وی افزود: البته تاکنون 160 پروژه توسعه برای پست از سوی موسسه تحقیقات اجرایی شده و در بحث آینده پژوهشی در راستای توسعه خدمات و تسهیلات پستی، مطالعاتی انجام خواهد شد.
براری در خصوص چگونگی اجرایی شدن پروژه‌های مورد نظر عنوان کرد: بر اساس مذاکرات صورت گرفته، ‌طی یک ماه آینده شرح خدمات پروژه‌های تعریف شده استخراج می‌شود و پس از تبادل تفاهم‌نامه، ‌فاز اجرایی آغاز خواهد شد.
این گزارش حاکی است،‌ کرباسیان، مدیرعامل شرکت پست نیز در این نشست گفت: امروزه نمی‌توان بدون تحقیق کاری انجام داد و ما نیز بهترین روش برای انجام کارهای تحقیقاتی شرکت پست را موسسه تحقیقات دانستیم چرا که با موضوعات مرتبط با وزارت ارتباطات آشنایی داشته و با ارتباط با دانشگاه‌ها و حوزه‌های بین‌المللی از جایگاه مناسبی در این بخش برخوردار است.
وی با اشاره به پست فیزیکی و الکترونیکی و فعالیت‌هایی که در هر حوزه در کشور انجام می‌شود، گفت:‌ وسعت پست الکترونیکی و دورنمای آن بیشتر قابل توجه است و معتقدیم، در راستای الکترونیکی شدن پست، ترافیک پستی کاهش پیدا می‌کند.
مدیرعامل شرکت پست با اشاره به برنامه استراتژیک نوشته شده در شرکت پست ادامه داد:‌ بر اساس این برنامه،‌ اهدافی برای شرکت پست در نظر گرفته شده که به منظور تحقق این اهداف،‌ شاخص‌های مختلف کمی تعریف شده است.وی بیان کرد: معتقدیم در راستای عملیاتی کردن برخی از این شاخص‌ها باید از توان پژوهشی و آینده‌نگری موسسه تحقیقات استفاده کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :