آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12274
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 10:43
تعداد بازدید : 485

نخستین کنفرانس ماهواره برای توسعه پایدار در تهران برگزار می شود

نخستین کنفرانس ملی "ماهواره برای توسعه پایدار" 12 و 13 مهر ماه امسال توسط قطب علمی مخابرات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر- عباس محمدی، دبیر کنفرانس ملی ماهواره برای توسعه پایداردر این مورد گفت : توسعه و به‌کارگیری فناوری ماهواره در توسعه کشور از مهم‌ترین اهداف برپایی این کنفرانس است و تاکنون 110 مقاله توسط دبیرخانه کنفرانس دریافت شده که از این تعداد 60 مقاله برای ارایه در کنفرانس پذیرفته شده و 17 مقاله نیز برای نشست‌های صنعتی در نظر گرفته شده است.
به گفته محمدی همزمان با برپایی این کنفرانس 15 نشست تخصصی اعم از نشست‌های عادی و صنعتی و 15 کارگاه تخصصی برگزار می‌شود.وی بیان کرد: دبیرخانه کنفرانس از متخصصان شناخته شده بین‌المللی برای سخنرانی در این کنفرانس ملی دعوت کرده است و به تمامی دانشگاه‌های سراسر کشور فراخوان حضور در این کنفرانس ارسال شده و از مسوولان مراکز صنعتی کشور نظیر سازمان فضایی، سازمان صنایع دفاعی و تمامی سازمان‌های مخابراتی و شرکت ارتباطات زیرساخت نیز دعوت شده است.
استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر گفت: مدیریت منابع طبیعی، مدیریت بلایای طبیعی و بهره‌وری از منابع غذایی و سایرموارد مرتبط، فناوری ماهواره‌های کوچک و مخابرات ماهواره‌ای از جمله محورهای مورد بحث در این کنفرانس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :