آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12231
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1391 11:32
تعداد بازدید : 439

لزوم توجه به تولید پایدار و متوازن

رييس اتاق بازرگاني ايران، بر ضرورت توجه بيش از اندازه به توليد پايدار تاكيد و اضافه كرد: نبايد در اقتصاد مقاومتي به خودمان اجازه دهيم تا از توليد پايدار فاصله بگيريم.

ايسنا- محمد نهاونديان، در همايش راهكارهاي دستيابي به توليد پايدار كه در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگاني خراسان رضوي برگزار شد، افزود: توليد پايدار يكي از مفاهيم اقتصاد مقاومتي است.
وي بر تعادل و توزان در توليد پايدار تاكيد كرد و افزود: بايد هر چه سريع‌تر نسبت به شناسايي توازن و تعادل در اقتصاد توجه كرده و چرخه‌هاي اقتصاد پايدار را در اين خصوص شناسايي كنيم.
رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران توليد پايدار يك ضرورت براي چرخه اقتصاد كشور دانست و يادآور شد: بايد با توجه به بازارهاي چهارگانه در اقتصاد به توليد پايدار و متوازن هم توجه كنيم.
نهاونديان بر چرخه پس‌انداز و سرمايه‌گذاري در كشور تاكيد كرد و گفت: بايد در بحث توازن در سرمايه‌گذاري كشور از سرمايه‌گذاري هم استفاده شود.
وي با اشاره به اينكه در شرايط كنوني نگريستن به اينكه بايد زير بغل توليد را گرفت، نادرست است، گفت: توليد كننده در انجام وظايف‌اش نيازي به حمايت ندارد.
وي با تاكيد بر وظايف توسعه‌اي دولت از زيرساخت‌ها در حمايت از توليد پايدار،بیان کرد: بسياري از پروژه‌ها در دراز مدت سودآورند و حال آنكه دولت به سراغ طرح‌هاي زود بازده رفته است كه حاصل آن افزايش نقدينگي و بدهكاران جديد بوده است.
نهاونديان با تاكيد بر اينكه از نقدينگي واحدهاي توليد جلوگيري كرده‌ايم، ادامه داد: اتاق بازرگاني ايران در سه سال قبل به طور صريح نسبت به تعطيلي واحدهاي توليدي سخن نگفته بود و مسوولان هم در آن مدت تعطيلي واحدهاي توليدي را انكار مي‌كردند، اما در حال حاضر همين مسوولان نسبت به تعطيلي واحدهاي توليد نگران شده‌اند.
وي وظيفه مجلس شوراي اسلامي را وظيفه قانون‌گذاري دانست و گفت: با وجود قوانين مصوب شده خوب در مجلس شاهد بُعد نظارتي ضعيف از سوي اين نهاد بر اجراي قوانين هستيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :