آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12226
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1391 11:23
تعداد بازدید : 447

ارزش بازار دی رم از مرز 5/6 میلیارد دلار می گذرد

ارزش بازار دی رم (حافظه رایانه و موبایل) از مرز 5/6 میلیارد دلار می گذرد.

 خبرگزاری فارس- در حالی که تراشه‌های RAM تا به حال بیشتر در رایانه‌های شخصی به کار گرفته می‌شدند، استفاده روزافزون از آنها در گوشی‌ تلفن همراه درآمد سازندگانش را افزایش داده است.
یافته‌های موسسه تحقیقاتی IHS نشان می‌دهد، درآمد حاصل از فروش DRAM برای استفاده در گوشی‌ها، تبلت‌ها و رایانه‌های رومیزی در سال 2012 از مرز 56/6 میلیارد دلار می‌گذرد.
این رقم در سال 2011 برابر با 98/5 میلیارد دلار بود که نشانگر رشد 10 درصدی در یک سال اخیر است.نکته جالب اینکه از این رقم تنها سه درصد ناشی از فروش DRAM برای استفاده در رایانه‌های شخصی و رومیزی است.
این تحول نشان می‌دهد که گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تا چه حد به رونق بازار در حال نزول DRAM کمک کرده است. امروزه از گوشی‌های هوشمند برای اجرای بازی‌های سنگین، برنامه‌های مختلف و پیشبرد امور اداری استفاده می‌شود و همین مساله کاربرد سخت‌افزارهای پیشرفته‌تر را در گوشی‌ها و تبلت‌ها اجتناب‌ناپذیر کرده است.
DRAM‌های یاد شده باید اجرای همزمان امور مختلف در گوشی‌ها، پخش محتوای چندرسانه‌ای با کیفیت مناسب و همگام‌سازی اطلاعات را ممکن کنند.
چگالی DRAM‌های مورد استفاده در تلفن‌های همراه از 28/2 گیگابیت در سال 2010 به 85/5 گیگابیت در سال 2011 افزایش یافته و این رقم در مورد تبلت‌ها از 2 گیگابیت به 33/8 گیگابیت رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :