آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12057

برنامه سه روزه نخستین استارتاپ ویکند ایران با معرفی سه برنده به پایان رسید

آخر هفته خوب با ایده های جذاب

نخستین برنامه استارتاپ ویکند ایران روز گذشته در تهران بعد از رقابت 12تیم با یکدیگر به کار خود پایان داد.

فناوران- برنامه جهانی استارتاپ ویکند که تا به حال در بیش از 250 شهر در دنیا برگزار شده است، سه روز پایانی هفته گذشته در تهران مورد استقبال جوانان علاقه‌مند به فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار گرفت.
عصر روز جمعه، حدود 12 تیم بعد از سه روز ساعت تلاش برای به اجرا رساندن ایده‌هایی که از بین حدود 70 ایده انتخاب شده بود برای آخرین بار مقابل داوران قرار گرفتند تا در عرض پنج دقیقه حاصل کار گروهی خود را شرح دهند. در نهایت از بین 12 تیم با 12 ایده جالب، سه تیم از سوی داوران انتخاب شدند.
این 12 تیم 12 ایده تحت عناوین زیر را اجرا کردند: اسفنج خیس، کلاسور، Quick App Store، دیوار شهر، وقت طلاست، Boice، بیمه آنلاین، خبر خوش، Smart Tocher، کجا بریم ؟!، دخل و خرج و لنزکده.
شایان شلیله، مسوول روابط عمومی استارتاپ ویکند تهران درباره کیفیت برگزاری و مشارکت علاقه‌مندان در این برنامه گفت: با توجه به کوتاه بودن زمانی که تیم‌ها در اختیار داشتند تا یک ایده را از طرح به اجرا برسانند یکی از دغدغه‌های اصلی ما هماهنگی و همکاری افراد در تیم‌ها بود. اما همکاری بچه‌ها در تیم‌ها با توجه به کوتاه بودن زمانی که در اختیار داشتند شگفت‌انگیز بود.
شلیله درباره اتفاقی که برای ایده‌های مطرح شده در این برنامه می‌افتد گفت: ابتدا باید تاکید کنم که استارتاپ ویکند یک برنامه آموزشی است و قرار نیست ابزار خاصی در اختیار صاحبان ایده قرار دهد به جز اینکه طی سه روز یاد بگیرند چطور می‌توانند با کار گروهی ایده‌ای را به اجرا برسانند. اما معمولا دو ماه بعد از برگزاری استارتاپ ویکند در هر شهری برنامه‌ای تحت عنوان استارتاپ لب برگزار می‌شود که تمام اپلیکیشن‌های برنامه استارتاپ ویکند و حتی دیگر اپلیکیشن‌هایی که تمایل به شرکت دارند در این برنامه جمع‌آوری شده و پرزنت می‌شوند.
وی افزود:  اینکه بعد از این برنامه ایده‌های اجرا شده یا مطرح شده چه سرنوشتی پیدا می‌کنند، بستگی به تلاش تیم‌ها یا صاحبان ایده دارد که بخواهند در راستای تجاری شدن ایده خود حرکتی کنند یا خیر.
برگزاری برنامه استارتاپ ویکند از سوی شرکت خاور زمین و دیگر حامیان این برنامه فرصت خوبی بود برای شناخت پتانسیلی که در جامعه مجازی ایرانی وجود دارد؛ ایده‌های نو و جوانان مشتاقی که یا در رشته‌های مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات تحصیل می‌کنند یا به سبب علاقه‌شان پیگیر مسایل مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند.
گفتنی است استارتاپ ویکند بعدی ایران، آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد. اما برگزارکنندگان  این برنامه هنوز تاریخی برای برگزاری استارتاپ لب مشخص نکرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :