آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95374
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1394 11:33
تعداد بازدید : 1916

کارکنان خلاق

خلاقیت کارکنانمان مطلوب نیست. چون مجموعه ای ازمحدودیت های شخصیتی مانع تبلور آن شده است. اما این محدودیت ها را می توان به مرور زمان برطرف کرد. یکی از راه های برطرف کردن این محدودیت ها آن است که آنها را درجریان بازخورد کارهای خلاقه شان قرار دهیم. این بازخوردها به آنها کمک می کند تا شکاف بین اعتماد به نفس و شایستگی هایشان را از بین ببرند. اما آنهایی که بازخورد دریافت نمی کنند و یا تمایلی به دریافت آن ندارند، تنها درخیال خود خلاق می مانند.

www .hbr.org
یکی از روش های موثر، ساده و بنیادی برای رشد خلاقیت بالقوه کارکنانمان این است که کارهایی به آنها بدهیم که دوست دارند انجام دهند. با این عمل، انگیزه کارکنان خود را نسبت به کاری که انجام می دهند، افزایش می دهیم. با افزایش انگیزه، او از کارش لذت می برد، روز به روز بیشتر به آن علاقه مند می شود و در تمام لحظات فکر و ذکرش آن کار خواهد بود. به دنبال این امر، ما شاهد فوران عملکرد خلاقه کارکنانمان خواهیم بود.
هریک از ما در مورد تخصص کاری خود دانشی داریم. برای خلاق تر شدن، کارکنانمان را تشویق کنیم تا دانش هایی را کسب کنند که به تخصص آنها ارتباطی نداشته باشد. از آنها بخواهیم با ترکیب ایده های نامربوط تمرین و بازی کنند تا خلاقیتشان افزایش 
پیدا کند.
و بالاخره برای اینکه تفکرخلاق کارکنانمان افزایش پیدا کند، باید آن را پرورش داد. برای پرورش آن نیاز به مطالعه و بازی است. به عنوان مثال، یک رمان را می توانند چند تن از آنان بخوانند و ایده اصلی آن را بیرون بکشند و در مورد آن با یکدیگر گفت وگو کنند.
 منبع: هاروارد بیزینس ریویو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :