fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 95126
  تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:15
  تعداد بازدید : 3408

  انفعال انتخاباتی

  ایمان بیک- ده روز به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و نامزدهای این انتخابات، آرام آرام وارد فضای تبلیغاتی می شوند. اما جامعه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، لااقل در بعد رسانه ای، هنوز کنش محسوسی در ارتباط با این انتخابات از خود نشان نداده است؛ در حالی که انتظار می رفت تا کنون، تشکل های مختلف بخش خصوصی فاوا، انتظارات خود را درباره جایگاه صنعت شان از نمایندگان دور بعدی مجلس تدوین و منتشر کرده باشند تا پس از آن، هر کدام به تنهایی، یا چه بهتر که در حرکتی جمعی، اقدام به انتشار فهرستی از کاندیداهای مورد حمایت شان بکنند.

  این تلاش که علاوه بر تهران، در شهرستان ها هم باید دیده شود، نتایج متعددی دارد که مهم ترین آنها، علاوه بر تثبیت جایگاه نهادها و تشکل ها از منظر نام و اعتبار، حک شدن خواسته ها و نیازمندی های توسعه ای فاوا در ذهن کسانی است که به زودی، سکان قانونگذاری را در دست می گیرند. 
  به نظر می رسد که در شرایط فعلی، به جای دل بستن به نقش آفرینی در کمیسیونی احتمالی، اولویت می تواند حرکتی گسترده برای ایفای نقش در انتخاب نمایندگانی باشد که فاوا را بفهمند، اولویت های آن را بشناسند و تعامل شان را با بخش از هم اکنون سامان داده باشند. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :