آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94617
تاریخ انتشار : 19 بهمن 1394 10:56
تعداد بازدید : 1827

آینده بازار دوربین در دست کیست؟

دوربین های عکاسی و فیلمبرداری، سالهاست که تحت تاثیر دوربین های موبایل مخاطبان خود را از دست داده اند؛ اما این به معنای رکود کامل بازار این کالا نیست.


مریم عسگری
بر اساس گزارش ها، همچنان دوربین های حرفه ای و دوربین های خاصی با استفاده ورزشی، مانند گوپرو مخاطبانی به نسبت بیشتر از سایر دوربین ها دارند. 
به گفته فعالان بازار دوربین های دیجیتال، در حال حاضر بیشترین سود در بازار دوربین مربوط به تجهیزات جانبی عکاسی و به ویژه تجهیزات عکاسی حرفه ای، نظیر لنز، فلاش، چتر نور و سه پایه است. علاوه بر این دوربین هایی با کاربردهای خاص نظیر گوپرو فروش خوبی دارند. به عنوان مثال نمونه هایی که دارای کاور یا محفظه ضد آب هستند از جانب غواص ها و علاقه مندان به ورزش های آبی مورد توجه قرار 
می گیرد.
در این باره علی کاشفی یکی از فعالان بازار دوربین های عکاسی می گوید: در دنیای دیجییتال هر روز کالایی جدید، با قابلیتی متمایز عرضه می شود و این موضوع فعالیت در این حوزه را از سویی جذاب و از سوی دیگر خطرناک کرده است. چرا که در چنین شرایطی سرمایه گذاری روی یک مدل دوربین، با عرضه یک گوشی ضدآب که دارای ویژگی های کاربردی دیگری نیز هست به شکست ختم می شود.
این فعال بازار دوربین افزود: در شرایط فعلی موبایل های هوشمند با آن دوربین های حرفه ای به خوبی جای بازار دوربین را گرفته اند و این یک حقیقت غیر قابل انکار است که دوربین های موبایلی بازار دوربین های عکاسی و فیلمبرداری را کم رونق کرده اند، اما نسل جدید دوربین ها، به ویژه دوربین هایی برای ثبت تصاویر ورزشی و دوربین های ضد آب همچنان مخاطب دارند. ضمن اینکه نسل جدید دوربین هایی که روی پهپادها نصب می شوند نیز وارد بازار شده و مخاطبان بسیاری دارند. کارشناسان می گویند که به احتمال قوی این دوربین های ظریف و سبک وزن با قابلیت نصب روی پهپادها هستند که آینده بازار دوربین را در دست دارند.
به گفته آنها، با گسترش استفاده از پهپادها و کاهش محدودیت های کاربری آنها به زودی شاهد خواهیم بود که بازار دوربین های مخصوص این کالاها رشدی چشمگیر خواهد داشت، البته در دنیای پرتنوع دیجیتال هر روز باید منتشر ورود محصولی جدیدتر
 باشیم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :