آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90051
تاریخ انتشار : 5 دی 1394 12:36
تعداد بازدید : 1587

10 شغل موردنیاز دنیای فناوری در سال 2016

فناوری ها هر ساعت نو می شوند و برای زنده ماندن سازمان نیاز به آن ها بیش ازپیش احساس می شود. دراین بین نقش اصلی را مهندسان و تکنسین های ماهر بر عهده دارند که ضمن به روز بودن، بتوانند با چالش های پیش روی سازمان مواجهه شده و راه حل مناسبی را اتخاذ کنند.

آی تی پروز / IT pros با همکاری کامپیوترورد در یک نظرسنجی از کارفرمایان خواستند تا بیشترین تقاضای شغلی شان در سال 2016 را مطرح کنند. نتیجه نظرسنجی به این شرح است:
معماری آی تی: بیش از 42 درصد از کارفرمایان اعلام کردند که برای سال 2016 احتیاج زیادی به معماران آی تی دارند تا بتوانند سازمان خود را توسعه داده و ضمن به روز کردن دستگاه ها، استراتژی های مدیریتی در بخش فناوری اطلاعات را نیز پیاده سازی کنند. 
برنامه نویسی، توسعه دهندگان اپلیکیشن: 40 درصد از کارفرمایان اعلام کردند ظرف 12 ماه آینده نقشه ای برای استخدام برنامه نویسان و اپلیکیشن نویس های ماهر دارند. دو بخش اینترنت اشیاء و موبایل جذاب ترین بخش های نوینی هستند که برای توسعه آن ها توسعه دهندگان اپلیکیشن حرف اول را می زنند.
مدیر پروژه آی تی: 39 درصد اعلام کردند نیاز مبرم به استخدام مدیران پروژه های آی تی دارند. بخش های مختلف صنعت و حتی بخش هایی مانند سلامت در حال به روزرسانی با روش های مدرن فناورانه هستند.
مدیریت بر دیتا: 36 درصد نیاز مبرم به کارشناسان این حوزه دارند. این حرفه در سال 2015 در رده دهم نیاز دنیای آی تی بود که در سال 2016 به رده چهارم ارتقاء پیدا کرده.
 تحلیل کسب وکار هوشمند: 34 درصد از پرسش شوندگان اعلام نیاز کردند تا بتوانند ظرف 12 ماهه آینده برای هوشمند کردن یا هوشمندتر کردن تجارتشان از تحلیلگران این عرصه استفاده کنند. سال 2015 رده این رتبه شغلی موردنیاز هفتم بود اما در سال 2016 با توجه به توسعه بخش های مالی، بیمه، سلامت و خرده فروشی آنلاین، نیاز به تحلیل کسب وکار هوشمند بیش ازپیش احساس می شود.
خدمات فنی، پشتیبانی دسکتاپ: این شغل مورد نیاز 30 درصد از مصاحبه شوندگان بود. افراد خبره و ورزیده که در مدت زمان کوتاه بتوانند مشکلات آنلاین سازمانی را در بخش نرم افزاری و سخت افزاری برطرف کنند در اولویت خواهند بود.
راهبری دیتابیس: 25 درصد نیز گفتند دنبال کارشناسان خبره در بخش دیتابیس هستند تا بتوانند ضمن همکاری با سایر بخش ها، مدیریت بر دیتابیس اصلی را نیز بر عهده بگیرند. این رده شغلی در سال 2015 در ردیف ششم قرار داشت
امنیت، پذیرش و حاکمیت آی تی: سال 2015 این رده شغلی شماره 4 بود و امسال 25 درصد از پرسش شوندگان اعلام نیاز کرده اند. 
کارشناس کلود، SaaS: 25 درصد نیز از استخدام کارشناسان محیط کلود نوشته اند. این رده شغلی سال گذشته در رتبه 12 بود که امسال به رده نهم رسیده است. 
توسعه دهنده وب:24 درصد نیز از توسعه وب سازمانی خود در سال 2016 گفتند. سال 2015 رده این شغل پنجم بود که در سال 2016 کمی اهمیت خود را ازدست داده است. سال ها بود که توسعه دهندگان وب شماره یک بودند اما اینک اولویت های دیگری در دنیای آی تی مطرح است و سازمان ها ترجیح می دهند به اولویت های دیگر استخدامی توجه کنند.
منبع: خبرآنلاین


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :