آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 26849
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1392 11:17
تعداد بازدید : 1915

تراژدی های اینترنتی، طنزهای انتخاباتی

اختلالات اینترنت و قطعی فیلترشکن ها هفته سختی را برای کاربران اینترنت در ایران رقم زد. بسیاری از کاربران بر این عقیده اند که نزدیک شدن به زمان انتخابات باعث این اختلالات و از کار افتادن فیلترشکن ها شده است. این در حالی است که مسوولان هرگونه اختلالی را تکذیب می کنند و برخی از آنها هم اعلام کرده اند این اختلالات هیچ ربطی به انتخابات ندارد. کاربران در هفته گذشته با توجه به کندی اینترنت و از کار افتادن فیلترشکن ها با مشکلات زیادی روبه رو بودند. برخی کاربرانی که دارای کسب و کار اینترنتی بودند بیشترین آسیب را در این میان دیدند. با وجود محدودیتی که با اختلال و قطع سرویس فیلترشکن ها برای کاربران به وجود آمده بود، جالب است که شبکه های اجتماعی مانند توییتر از راه های مختلف همچنان مورد استفاده کاربران قرار داشت.

بهار ادیبان

تب انتخابات و اخبار مربوط به آن در شبکه‌های اجتماعی داغ است. واکنش کاربران توییتر به ثبت‌نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری، دست‌مایه گزارش بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی شد. با انتشار گزارش‌های تصویری در خبرگزاری‌ها، عکس افرادی که برای ثبت‌نام ریاست جمهوری اقدام کرده بودند چندین بار توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر به اشتراک گذاشته شد که انتقادات و جملات طنزی نیز به همراه داشت.
اگر از سیاست فاصله بگیریم، خداحافظی مهدوی‌کیا در پایان بازی پرسپولیس سپاهان از سوژه‌های غیرسیاسی بود که واکنش بسیاری از کاربران را در پی داشت. هفته گذشته بعد از پایان بازی سرنوشت‌ساز پرسپولیس سپاهان، مهدوی‌کیا، بازیکن باسابقه و محبوب فوتبال کشور برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد. بسیاری از کاربران نسبت به این مساله و کیفیت بازی‌ پرسپولیس انتقادات تندی در برخی وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :