آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252172
تاریخ انتشار : 19 دی 1397 11:31
تعداد بازدید : 805

اتاق اصناف به عضویت شورای عالی پول در می‎آید

رییس اتاق اصناف ایران در اولین نشست هیات رییسه اتاق اصناف ایران با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس که در اتاق اصناف ایران برگزار شد، درباره تخصیص بودجه برای جبران هزینه‎های بازرسی اصناف گفت: کنترل و نظارت بازار و بازرسی های منظمی در اصناف کشور صورت می گیرد که در این راستا پرونده های متعددی نیز تشکیل شده است، البته در این باره گلایه وجود دارد که امیدواریم با حضور ابراهیمی در اتاق ایران و تعامل بیشتر با کمیسیون اقتصادی مجلس شاهد تغییر نگاه و رویکرد نسبت به تامین اعتبار بازرسی اصناف باشیم.
undefined
اتاق اصناف - سعید ممبینی در خصوص ارتباط کاهش قیمت کالا متناسب با کاهش قیمت ارز گفت: کارشناسان دراین باره بحث چسبندگی قیمت را مطرح می‎کنند، واقعیت این است که کاهش قیمت ارز باید نزد بنگاه‎های تولیدی خودش را نشان بدهد. مکانیزم توزیع کالا به وسیله عوامل واردکننده و یا تولیدکننده این اجازه و امکان را نمی‎دهد که واردکننده یا توزیع کننده قیمت را تعدیل کند. بر اساس گزارش کارشناسان در سطح کف بازار شاهد تاثیر کاهش ارز بر کاهش قیمت کالا البته خیلی ملایم؛ هستیم که امیدواریم این مساله سرعت بیشتری بگیرد.
ممبینی با بیان تمایل اصناف به مبارزه با قاچاق گفت: مشاغل تولیدی در راس واحدهای صنفی دیگر از قاچاق صدمه می بینند، البته مبارزه با قاچاق باید به نحوی باشد که باعث تقویت کیفیت تولیدات داخلی بشود که اگر این اتفاق بیفتد هم مبارزه با قاچاق آسان تر می‎شود و هم مردم به عنوان مصرف کننده تمایل بیشتری برای مصرف کالای داخلی پیدا خواهند کرد.
ممبینی با تاکید بر اینکه ما وظیفه نظارت بر اصناف کشور را داریم، گفت: باید توجه داشت که موضوع گرانی موضوعی است متفاوت و در صحبت از گرانی باید با پارامترهای دیگری توجه کرد که خارج از کنترل ماست.
رییس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: وقتی در ارتباط با کالاهای اساسی صحبت می شود ما نمی توانیم مقدار آن را تعیین کنیم، حتی برخی از کالاهای اساسی نیز در اختیار اصناف قرار نمی گیرد و تنها در فروشگاه های زنجیره ای و بازارهای شهرداری قرار می گیرد که در صورتیکه مسوولیت توزیع این کالاها به اصناف سپرده شود ما ساز و کار لازم برای نظارت بر روند توزیع این محصولات را داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :