آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 252003
تاریخ انتشار : 16 دی 1397 10:57
تعداد بازدید : 648

تست موفقیت‌آمیز ۲ ماهواره ایرانی

دوستی و پیام آماده پرتاب

مدیر کل فناوری فضایی سازمان فضایی گفت: ماهواره دوستی برای پرتاب کاملا آماده است و تست های فنی ماهواره پیام دیشب تمام شد.
undefined
فارس- مجتبی سُرادِقی با اعلام این خبر درباره انجام آخرین تست های فنی این ۲ ماهواره، گفت: تست های فنی ماهواره دوستی در سال ۹۵ به اتمام رسید اما پرتاب آن به تعویق افتاد و اکنون دوباره برای پرتاب آماده شده و کاملا آماده ایم.
وی افزود: تست های فنی ماهواره پیام دیشب تمام شد و این ماهواره تاکنون تست های زیادی از جمله تست های محیطی و تست های عملکردی را پشت سر گذاشته است. 
وی درباره هدف و کاربردهای این ماهواره ها، گفت: کاربرد اصلی این ماهواره ها به دست آوردن توانمندی ساخت ماهواره و اثبات فناوری است که بفهمیم زیر سیستم ها و سیستم های اصلی ماهواره ها چقدر می توانند کار خود را انجام دهند و حتی تقدم این اهداف از اهداف دیگری که برای آنها در نظر گرفته شده مهم تر است. 
سرادقی افزود: اما با توجه به اینکه هر ماهواره باید ماموریت عملکردی داشته باشند ماموریت های ثانویه برای آنها دیده است و ماموریت مشترک ثانویه هر دو ماهواره تصویربرداری است. علاوه براین در ماهواره پیام یک ماموریت مخابراتی نیز دیده شده که بتواند یک پیام را ذخیره کند و به سمت زمین بفرستد؛ همچنین در پیام یک محموله اندازه گیری تشعشعات فضایی نیز قرار داده ایم. بنابراین پیام دارای ۳ ماموریت و دوستی دارای یک مأموریت تصویربرداری دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :