آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 251335
تاریخ انتشار : 2 دی 1397 11:8
تعداد بازدید : 180

اولتیماتوم یک هفته ای به ثبت نام کنندگان کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: افرادی که در اسفند ۹۶ برای کارت هوشمند ثبت نام کرده اما تاکنون کارت های خود را دریافت نکرده اند، طی هفته آینده اعتبار کارت های قدیمی آنها تمام می شود.
undefined
مهر - سیف الله ابوترابی با بیان اینکه ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند، گفت: تاکنون ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت صادر شده که ۴۴ میلیون کارت نیز به استان ها ارسال کرده ایم.
ابوترابی افزود: تعدادی از کارت های ملی هوشمند در ادارات ثبت احوال باقی مانده که بر اساس آخرین مصوبه افرادی که در اسفندماه سال ۹۶ درخواست کارت هوشمند را داده اند و مراحل تکمیل ثبت نام را انجام داده اند، اما برای دریافت کارت اقدام نکرده اند، اعتبار کارت قدیمی آنها هفته آینده به اتمام می رسد و باطل می شود به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای دریافت کارت های خود مراجعه کنند.
به گفته وی، افرادی که از ابتدای سال ۹۷ درخواست کارت کرده اند و در سامانه ثبت شده و تکمیل ثبت نام نیز انجام داده اند اما کارت برای آنها صادر نشده، نگران نباشند چرا که کارت های قبلی آنها تا پایان سال ۹۷ اعتبار دارد و به تمامی دستگاه های ارائه دهنده خدمات اعلام کرده ایم که با آنها همکاری لازم را داشته باشند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال همچنین گفت: افرادی که به سن ۱۵ سال رسیده اند و فاقد کارت هوشمند هستند ما برای آنها هر سال تعدادی حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار کارت در نظر می گیریم که محدود است و این افراد می توانند برای ثبت نام و دریافت کارت مراجعه کنند.
وی در مورد هموطنانی که کارت هوشمند ندارند نیز گفت: در حال حاضر حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر از ایرانیان هستند که فاقد کارت هوشمند بوده و ما به این افراد سه ماه مهلت می دهیم که تا پایان سال برای ثبت نام به دفاتر پیشخوان، پست و ثبت احوال مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر ۱۹۰ دستگاه و سازمان به صورت برخط با ثبت احوال در ارتباط هستند و همچنین ۲۰۰ هزار نقطه نیز برای ارایه خدمات به سازمان ثبت احوال متصل هستند.
ابوترابی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۷۰ نفر در سراسر کشور برای ارایه خدمات به ثبت احوال کمک می کنند، گفت: ۸۰۷ دفتر پست نیز برای سهولت به خدمت رسانی با ما همکاری می کنند و همچنین ۷۹۹ دفتر پیشخوان دولت نیز فعال هستند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: برخی از سالمندان، معلولان و جانبازان که مشکل جسمی و حرکتی دارند سازمان ثبت احوال از طریق ایستگاه های سیار به آنها خدمات ارائه می دهد به طوری که تاکنون ۶۶۷ مورد خدمت رسانی به این افراد انجام شده است.
وی در مورد هزینه کارت هوشمند ملی گفت: از سال ۹۴ تاکنون هزینه های کارت هوشمند ثابت بوده به طوری که ۱۱ هزار تومان هزینه عکس، اثرانگشت و تحویل کارت و ۲۰ هزار تومان نیز به خزانه واریز می شود. هیچ دفتری حق ندارد بیش از این مبلغ دریافت کند.
ابوترابی در خصوص تولید کارت های هوشمند در داخل گفت: متولی تولید کارت های هوشمند داخلی چاپخانه دولتی است که مطالعات اولیه تولید کارت را انجام داده و قرار بود آبان ماه کارت های تولید داخل به دست مردم برسد اما چند ایراد داشت و قرار شد برای صدور مجدد به چاپخانه بروند و بر اساس آخرین اطلاعات رسیده ایرادات شکلی و محتوایی برطرف شده و قول داده اند که این کارت ها را برای تست های داخلی در اختیار ما قرار دهند تا قبل از پایان سال آنها را صادر و تحویل دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :