آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 251269
تاریخ انتشار : 1 دی 1397 11:3
تعداد بازدید : 521

جاسوسی سایبری از مکاتبات اداری اروپا درباره ایران

یک رسانه آمریکایی می‏‏ گوید هکرهای ناشناس طی سه سال به مکاتبات اتحادیه اروپا در خصوص مسائل مختلف از جمله توافق هسته‏‎ای ایران و نوع تعامل با آمریکا، چین و روسیه دسترسی داشته‎اند.
undefined
مهر- «نیویورک تایمز» در گزارشی از نفوذ هکرهای ناشناس به شبکه های مکاتبات دیپلماتیک اتحادیه اروپا خبر داد که هزاران سند درباره نگرانی از بابت غیرقابل پیش بینی بودن دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا دغدغه تعامل با چین و روسیه و همچنین برنامه هسته ای ایران را پوشش می دهد.
البته مقامات اتحادیه اروپا می گویند در این جاسوسی سایبری که سه سال طول کشیده، اطلاعات محرمانه به سرقت نرفته است. این در حالی است که اگرچه شاهدی وجود ندارد اما ادعا می شود که شیوه های به کار رفته، شبیه روش های اتخاذ شده از سوی هکرهای چینی است.
از جمله موارد مورد توجه هکرها می توان به جزییات ملاقات خصوصی ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری سوریه اشاره کرد که اروپایی ها آن را موفق ارزیابی می کنند.
مورد دیگر مربوط به اظهارنظر شی جینپینگ رییس جمهوری چین درباره ترامپ است که برخورد وی با پکن را به «مسابقه بوکس آزاد» تشبیه کرده که «از هیچ قانونی» تبعیت نمی کند.
محتویات این اسناد شامل دغدغه اروپایی ها برای فهم تنش های سیاسی نقاط مختلف جهان است و مکالمات اتحادیه اروپا با سران عربستان سعودی، رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها را پوشش می دهد.
اسناد مربوط به این سرقت اطلاعاتی از طریق شرکت «اِریا وان» به نیویورک تایمز ارائه شده که مؤسس آن ۳ مقام سابق آژانس امنیت ملی آمریکا هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :